Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#medycyna #urologia #leczsiezwykopem #lekarz #urolog

Niebieski lvl 27. Utrzymujące się problemy:
1. po oddaniu moczu bardzo często czuję, że pęcherz nie jest do końca opróżniony.
2. nad ranem zdarza mi się obudzić z nabrzmiałym pęcherzem (uczucie napełnienia po dekiel), mimo że wieczorem przed spaniem oddawałem mocz i ze względu na problemy staram się prawie nie pić wieczorem. I wcale nie oddaję jakoś dużo moczu rano jak już wstanę.

Przeszkadza mi to szczególnie wieczorem, jak się kładę do łóżka i uczucie pełnego pęcherza nie pozwala mi zasnąć.

Byłem u urologa, palec w tyłek był, w ciemno dał mi leki przeciwgrzybicze, antybakteryjne, nie pomogło.
Dał skierowanie na badanie USG prostaty i pęcherza przez powłoki brzuszne - prostata niepowiększona (ok. 12ml), pęcherz gładkościenny, bez patologicznych odbić w świetle, wypełniony ok. 500ml. Po oddaniu moczu, badanie USG wykazało pusty pęcherz (czyli poprawnie się opróżnia), ale ja czułem delikatne parcie na pęcherz.
Idę jeszcze oddać nasienie na beztlenowy posiew.

Jakieś pomysły co może mi być? Mamy urologa na sali? Utrzymuje się to już ponad kilka miesięcy. Długo zwlekałem z badaniami, wiem, że jestem debilem, nie trzeba tego komentować.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja też czasem mam pełny pęcherz po nocy, nawet wstaje w nocy się wyszczac pbo #!$%@? po brzegi ale to rzadko, a zawsze przed snem idę się wyszczac.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Cieplejsze majtki, wyższa temperatura na noc w pokoju.
Mam takie same problemy co roku zimą. Przy 23-24 stopniach spokojnie prześpię całą noc bez wstawania do toalety.

Zrób jeszcze USG nerek, bo może masz kamień i objawy są identyczne. Tak miałem dwa lata temu.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Niestety @epicentrum_chaosu: latem miałem ten sam problem. Popatrzę na to USG nerek jak z nasienia nic nie wyjdzie.
Skoro na USG wyszła prostata w normie, to PSA może coś wskazać? @telemach20
@opk20: bo kwestia jest ile wypijesz wieczorem płynów, jak ograniczysz to nie będzie co miało wypełnić pęcherza, przynajmniej teoretycznie. Ja mam ten problem, że czuję pęcherz pełny po brzegi, a czasami mało co leci.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): przykład z dzisiaj, żeby daleko nie szukać
Siedzę na toalecie na dwójeczce, oddałem mocz i czuję parcie na pęcherz. Dalej nie jestem w stanie oddać ani kropelki. Trafi mnie coś. Według USG pęcherz na 99% był pusty jak czułem parcie.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz