Wpis z mikrobloga

@uirapuru: Najgorszych przestępstw z użyciem broni i to realnych dokonali:
- Jaworek, bo policja miała absolutnie w dupsku, że posiada nielegalną broń palną
- Szymczyk, próbując #!$%@?ć komendę.główną za pomocą granatnika przeciwpancernego. Absolutnym cudem nikt nie zginął,
- wariatowi resztowanemu przez policję pozwala się zachować spluwę, skuwa się go z przodu (podczas gdy nastolatkom łamie się ręce dla zabawy, a niewinnych ludzi katuje na śmierć na izbie wytrzeźwień) i zostawia samego
@uirapuru: no #!$%@?, straszny wzrost.

Wychodzi na to że w mniej niż co setnym domu jest broń.

W takim teksasie masz więcej broni niż mieszkańców. W co drugim domu jest tam broń. Jak ktoś pod nieobecność lokatorów obrobi chatę to ma 50/50 że będzie tam broń która trafi na czarny rynek.

I to powoduje problem.

Także jakakolwiek liberalizacja prawa w tym względzie jest kretynizmem.

A co do naszego podwórka to przypomnę
@JuliuszSlowacki A mi sie zawsze wydawało ze właściciel broni w takim teksasie ma ja zazwyczaj ze soba jak nie ma go w domu, np wchodzi z nia do sklepu, ma ja w aucie itd. zreszta tam akurat dziwnym trafem odsetek włamań do domów też jest dziwnie niski... Wiec kolega brednie opowiada.
@JuliuszSlowacki: broń w USA nie jest rejestrowana, więc broń jest kupowana na słupa, a potem sprzedawana na czarnym rynku, tak zwane straw purchase. To jest największe źródło z którego broń w USA trafia w ręce przestępców.
W USA nie ma obowiązku trzymania broni w sejfie, więc znacznie łatwiej jest ja ukraść niż w Polsce gdzie broń przechowuje się w określony sposób.
W USA broń trzyma się często w samochodzie, skąd też
@JuliuszSlowacki: jak się nie mylę to kucem był dekadę temu, przynajmniej tak wyglądało z jego wpisów z mediów społecznościowych. W 2020r już popierał Trzaskowskiego xD i potem oczywiście flaga Ukrainy na profilowym, więc niezły z niego konfederata. Książkowy przykład fajnopolaka i neuropka.