Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miałam małą obcierkę autem, nie zmieściliśmy się pod sklepem i samochody się szurnęły z mojej winy. Zrobiliśmy zdjęcia, wymieniliśmy się numerami i podałam numer ubezpieczenia ale powiedziałam ze żeby nie stracić zniżek być może będę chciała zapłacić za naprawę cashem. Facet ma poprosić o quote w lokalnym garażu i się odezwać…

Stres mi powoli odchodzi, okropnie się czuje. Wiem ze nic strasznego się nie stało ale nie mogę się uspokoić…

Chciałam zapytać jak to teraz wyglada. Czy ja muszę coś robić, gdzieś to zgłaszać? Na policję (ze spowodowałam bądź co bądź stłuczkę) czy do ubezpieczalni? Czy czekać na to aż zadzwoni?

#uk #samochod #wypadek



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 10
@mirko_anonim: Myślę, że jak pojechał, to ma to wszystko w dupie i zrobi sobie w ASO bezkosztowo i nie będzie się bawił w jakieś januszexy. Chyba, że ma jakiegoś gruza i będzie chciał coś ugrać w ubezpieczalni - weźmie kasę i nie zrobi tej obcierki.
@mirko_anonim: nic nie musisz, jeżeli pójdzie z OC rzeczoznawca zadzwoni aby potwierdzić szkodę. Nic nie zgłaszasz a na pewno nie na policję, chyba że masz wolne 1,5k zł. Oceń czy nie lepiej niech to idzie z OC. Na jednej szkodzie tracisz 10-20% zniżek. Jeżeli teraz płacisz przykładowo 1000zl z 60% zniżka to na tej stłuczce stracisz jakieś 750zl. Malowanie i wyciągnięcie wgniecenia na pewno więcej wyniesie. Jak za gotówkę to spisz
@mirko_anonim: Jesli Ty jestes sprawca to ogolnie jak gosciu chcial sie dogadac to OK o ile nie bedzie chcial cie naciagnac na kase. Zawsze jest ryzyko w takich sytuacjach, natomiast jesli idzie to przez warsztat i kase bedziesz wysylac do nich, a nie do goscia to spoko. Zawsze mozesz zapytac w innym warsztacie, albo nawet na stronie jakiegos warsztatu w UK wyliczyc online szacowany koszt naprawy takiego uszkodzenia. Oplacisz, mu zrobia
@mirko_anonim: każda stłuczka,wypadek. Gdzie nie ma rannych lub zabitych

Wychodzisz i odrazu nagrywasz film ze zdarzenia gdzie pojazdy się znajdują oryginalnie, rejestrujemy numery rej, id, polisę, gęby, wszystko co istotne.
Jak się zdagdza ktoś na kasę lub ty chcesz od kogoś to nagrywasz film i twarz drugiej strony że się zgadza na takie rozwiązanie, i kasa najlepiej niech ktoś ci odrazu przywiezie, jego rodzina.
Oczywiście film z wręczania kasy również nagrywasz.
Niestety sam sie przejechalem na angliku, ktory jechal z dzieckiem i mi przecial moj pas na rondzie przyczepka uszkadzajac zderzak.

Wszystko fajnie pieknie, dogadamy sie bo mialem kamerke z nagraniem,


@Schabowy565: w takich sytuacjach, mówisz odrazu że ma tu czekać i chcesz teraz kasę do ręki bo to jego wina,
Niech ktoś z jego znajomych lub rodzina idzie do bankomatów i wybiera kasiore.
Żeby skały srały ma być po mojemu i