Wpis z mikrobloga

W województwie pomorskim, znajduje się tajemniczy, niedokończony obiekt. Początki jego budowy rozpoczęły się w latach 90. i miała tu powstać galeria sztuki. Inwestor, który zaprojektował ten budynek, był artystą i jego marzeniem było zbudować galerię, gdzie mógłby zaprezentować wszystkie swoje obrazy.

Budynek położony jest na uboczu wsi, niedaleko Kościerzyny, praktycznie w środku lasu. Obiekt podczas budowy ze względu na jego położenie był wielokrotnie okradany z materiałów budowlanych i dewastowany, dlatego nad jednym z wejść wyryty został napis: „To praca ludzi wzbogaca i tutejszą bandę złodziei”

Wewnątrz obiektu znajduje się szklana kopuła, przez którą w słoneczny dzień wpadają promienie słońca, nadając temu wnętrzu dodatkowego klimatu. Na kopule dodatkowo zostały wyryte napisy w języku łacińskim.
Niestety, ale marzenie artysty nigdy się nie spełniło. Zmarł ponad 10 lat temu, a obiekt po śmierci właściciela nigdy nie został ukończony. Dzisiaj stoi opuszczony i z dnia na dzień popada w coraz większą ruinę. Szkoda, że miejsce z takim potencjałem, nigdy nie zostało dokończone.

Link do znaleziska tradycyjnie znajduje się Tutaj

Ps. Mam też kalendarze na rok 2024 w formacie A3 ze zdjęciami miejsc, które odwiedzam w cenie 45zł.
Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zainteresowanych moimi znaleziskami wołam w komentarzach.

Zapraszam do obserwowania mojego tagu #szaryburekfoto pod którym wrzucam zdjęcia z miejsc opuszczonych.

Mój blog / Fanpage / Instagram / Patronite

#fotografia #opuszczone #polska #ciekawostki #historia #podrozujzwykopem
nightmeen - W województwie pomorskim, znajduje się tajemniczy, niedokończony obiekt. ...

źródło: DSC_0802

Pobierz
  • 25
  • 1
Jeżeli ktoś jeszcze nie ma kalendarza na 2024 rok, albo komuś chciałby taki podarować w prezencie, to zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest to mój autorski kalendarz z zapomnianymi miejscami, które odwiedziłem. Kilka Mirków już go nabyło, za co bardzo dziękuje.

Koszt kalendarza to 45 zł plus koszt wysyłki (17zł paczkomat)
Jest to format A3 pionowy, 32x45cm
13 kart, 12 miesięcy + okładka
Można zapłacić blikiem.

Więcej o
nightmeen - Jeżeli ktoś jeszcze nie ma kalendarza na 2024 rok, albo komuś chciałby ta...

źródło: Bez nazwy 1

Pobierz
  • 1
Jeżeli ktoś jeszcze chciałby być wołany do moich znalezisk odnośnie miejsc zatrzymanych w czasie, niech zaplusuje ten komentarz. Jeżeli jesteś już wołany, nie musisz tego robić ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakieś 15-20lat temu nie było tam tyle drzew, a stojąc na balkonie od zachodu był piękny widok. Niedaleko jest rzeka, którą wtedy było widać właśnie z owego balkonu. Niestety już wtedy budynek był w złym stanie, rozwalone szalunki, wybite szyby w kopule itd.
Jeżeli będziesz w okolicach Kościerzyny, to polecam odwiedzić opuszczoną bazę radarową we wsi Gostomie. Jest tam podziemna hala garazowa i niezamurowana część bunkra przeciwatomowego (napisy ma ścianie z informacją