Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawią osoby, które zarabiają miesięcznie 15k zł i narzekają, że to mało albo jeszcze lepiej, że im ledwo starcza...

Jeżeli ktoś dzięki inteligencji, błyskotliwości już tyle zarabia to powinien oszczędzać tyle ile się da, następnie dzięki mądrej strategii inwestycyjnej inwestować te pieniądze. Pamiętajcie, im wcześniej zaczniecie tym szybciej będziecie zbierać tego owoce i mieć high life.

No, ale po co. Przecież za monety można kupić sobie furę i skórę i komórę i prowadzić konsumpcyjny styl życia.

Procent składany działa na waszą korzyść!!!

#inwestycje #praca #pracbaza #nieruchomosci
Glimpse0fTheFuture - Trochę mnie bawią osoby, które zarabiają miesięcznie 15k zł i na...

źródło: Screenshot_2023-11-05-15-13-03-192_com.facebook.katana

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture
Procent składany procentem składanym, ale jak ceny mieszkań będą tak lecieć jak od 2019 to chyba tylko zyski z bitcoincow kupionych na dołku ci pomogą.

Zarabiasz 15k - 3-4k za najem w stolicy - 2k życie - lekarz prywatnie od czasu do czasu bo na NFZ nie ma co liczyć, naprawy wszelakie, ubrania itd.

Niech zostaje te 9k miesięcznie.
Daje to 108k rocznie, odkładając to przy obecnym tempie wzrostu cen nawet
  • Odpowiedz
@Maxior99 Spoko, jakby były wtedy z metra za 3 średnie krajowe to rozumiem że też byś wziął xD
Plus porównaj sobie stopy i miniratke i zobaczysz jak ludzie teraz są w dupie jeśli kilka lat później weszli na rynek pracy
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: gdy brałem mieszkanie w 2016 za moje miesięczne zarobki było mnie stać na mniej m2 niż dziś...
Tak ceny nieruchomości rosną ale nasze wynagrodzenia również rosną
Za 15k spokojnie masz zdolność kredytowa na nieruchomość nawet 70m2
  • Odpowiedz
bierzesz kredo I kupujesz nierucha. Ja 1 kupiłem w 2016 ledwo jak wchodziłem na rynek pracy


@Maxior99: świetna rada ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ty kupiłeś, ale za hajs czyj?
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture chłopie żyje się raz i to dość krótko. Ciesz się życiem. Dla przeciętnego człowieka nie ma sensu kiszenie grosza. Nie patrz na tych którzy dorabiali się w 90' na lipie albo tych którzy dostali w spadku mieszkania po dziadkach a teraz nagrywają lekcje rentierowania na ytuba. Żyj. Zjedz dobrze, napij sie swiat zwiedzaj i żyj.
  • Odpowiedz
Zarabiasz 15k - 3-4k za najem w stolicy - 2k życie - lekarz prywatnie od czasu do czasu bo na NFZ nie ma co liczyć, naprawy wszelakie, ubrania itd.

@onomatopejusz: małe sprostowanie: prawie nikt kto ma zdolność nie wynajmuje tylko kupuje w Polsce (u mnie w kołchozie nawet mobilni expaci, którzy są w Warszawie na kilka lat) - pomijamy tutaj rezydentów Choroszczy i Tworek z tagu #nieruchomosci, ludzie żyją w
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: rozumiem, przy jakichś grubych kwasach rodzinnych możliwe. Ja widzę u siebie w otoczeniu raczej w drugą stronę: każdy jeden oskarek (dla milenialsów: banan) co "dostał" mieszkanie od starych tak naprawdę sobie po prostu w nim mieszkał, a mieszkanie było i dalej jest na rodziców. I teraz szybko polecenie służbowe od starego, żeby wziął beczkę skoro państwo dopłaca, a to drugie idzie na wynajem xD. Jeśli w równaniu jest jeszcze żyjąca
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii Idiotycznie napisany program. Co na to możemy poradzić, jak zwykle nic.
Tak jak napisałeś, jednymi z największych wygranym są ludzie często zamożni.
Program powinien być skierowany do osób takich aby im wyrównać szanse życiowe do poziomu oskarka co dostał chałupę od starego i czynszu nie musi płacić, a bardzo często to działa całkiem na odwrót w związku z idiotycznymi wykluczenia mi posiadania 1/10 udziałów w ruderze, a synowi typa co ma
  • Odpowiedz