Wpis z mikrobloga

  • 2
@Sl_w_k_1 u siebie mam wypiekacz, którym można również tylko wyrobić ciasto, ale jak idzie się na łatwiznę, to można wybrać jeden z przepisów, wsypać składniki, nastawić odpowiedni program + wybrać masę (są podane proporcje w przepisach na 500 g, 750 g i 1 kg) i grubość skórki, no i maszyna odwali całą robotę - wymiesza, zrobi leżakowanie i upiecze ( ͡º ͜ʖ͡º).
  • Odpowiedz
  • 51
Robot planetarny od biolomix z aliexpress. Super jest. Ręczny mikser nie jest od ciężkich ciast. Pierwszy raz w sumie kogoś widzę kto takie ciasto ręcznym miesza
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: czekaj, do wyrabiania chleba używasz ręcznego miksera? To już wolałabym dłońmi.

No dobra, masz dwa rozwiązania: wysoka hydracja, wtedy nie załatwisz żadnego miksera, bo ciasto luźne albo porządny planetarny sprzęt, żaden noname, bo najprawdopodobniej zapłacisz dwa razy.

Kurde, szarpanie się z ręcznym mikserem. Normalnie kosmos :D
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Robota który ma 1500W i dużą misę. To sprawia że nie ważne jakie ciasto robię to nie zabije tego urządzenia. Miksery ręczne powiedziałbym że nie nadają się do ciasta chlebowego, a roboty dopiero od około 1200W zaczynają jakoś sensownie pracować (nie mają problemów). Jednak weź pod uwagę, że każdy taki sensowny robot to pewnie koszt 4-10 "dobrych" mikserów - ale jakbyś od razu taki kupił to by nie było problemów
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: pieczywo pieke z luźnyvh ciast, których się nie zagniata, polecam :D
A jak już używam do czegoś ciast wymagająch zagniecenia to używam rąk.
Jakbym miała używać robota to bym użyła takiego, który jest do tego bardziej przeznaczony niż zwykły ręczny na zwartym cieście :D
  • Odpowiedz
  • 0
@moll: a jaki?
@krystal_Tri_tapik
kwestia przyzwyczajenia. Ja mieszam 6 minutx150 razy w roku to jest 9 godzin.
W tamtym roku przerobiłem 100+kg mąki
I nadal żyje.
Ręcznie? Spróbuj
Ja dzisiaj spróbowałem nie polecam.
Nawet myślałem nad planetarnym ale nie mam miejsca.
@Zly_On jaki? Tylko nie pisz o planetarnym.
@niebylotematu808 w tamtym roku 100+ kg mąki zrobione.
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: wrzuciłam wyżej w odpowiedzi, w tej części do dzieju

Mieszanie ręczne jest super! Jak mam czas to wolę sama ugniatać, relaksuje mnie to
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: robię chleby 1,5 kg, więcej nie wrzucałem bo by mi w koszyk nie wszedł. Chyba kiedyś robiłem więcej ciasta na pizze do mrożenia, ale nie pamiętam czy na pewno. Tak czy inaczej, tego robota polecę za wykonanie, wytrzymałość i stabilność pracy, bez względu na rodzaj ciasta. Trochę szukałem i w innych albo narzekano że się trzęsie i jeździ po blacie, albo mało wchodziło (sypało bokami) albo też były tak sobie
  • Odpowiedz