Wpis z mikrobloga

FreeCAD też daje radę - prosty poradnik dla początkujących i średnio zaawansowanych | tutorial

Sposób na ten rzeczywisty detal poznaliśmy już w odcinku nr 245, gdy przedstawiałem rozwiązanie w programie Solid Works. O ile w programie Solid Works taka geometria to przysłowiowa kaszka z mleczkiem, o tyle w przypadku FreeCADa może powstawać zakłopotanie, czy tak przyjęta metoda jest w ogóle możliwa do zastosowania? Sprawdźmy i poznajmy jak z takim detalem poradzić sobie w programie FreeCAD. Materiał powinien być przystępny nawet dla początkujących użytkowników FreeCADa.

Zapraszam: (364) FreeCAD też daje radę - prosty poradnik dla początkujących i średnio zaawansowanych | tutorial

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

Tag do śledzenia wpisów: #inzynierprogramista

#inzynierprogramista #cad #freecad #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu #druk3d #technologia
InzynierProgramista - FreeCAD też daje radę - prosty poradnik dla początkujących i śr...

źródło: v364

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@andrzejbambrzej: Ciężko mi tutaj będzie się odnieść, ponieważ generalnie Blender to trochę program innej kategorii, innego przeznaczenia niż typowy program CAD. Właściwie to zastanawiam się czy w ogóle można stawiać programy typu Blender obok programów typu CAD. Wydaje mi się, że jak na programy typu CAD, FreeCAD jest bardzo popularny. Niemniej jednak potrzebuje jeszcze sporo pracy od deweloperów. Natomiast z tego co widać po ostatnich aktualizacjach, postęp nad rozwojem jest zauważalny.
  • Odpowiedz
@andrzejbambrzej: Ok, rozumiem. Wszystko pozostaje w rękach deweloperów, twórców itd. Moim zdaniem szansa na mocniejsze zainteresowanie nastąpi wówczas, gdy zostaną spełnione 3 główne cele: poprawa wydajności podczas tworzenia rysunków, wprowadzenie natywnego modułu złożeń, rozwiązanie problemu z gubieniem odniesień. Przy czym wskazane cele należy traktować jako moje prywatne odczucia.
  • Odpowiedz