Wpis z mikrobloga

@Itslilianka:

Podniesiesz bankowi czy korporacji podatek to nie będzie tak że oni go zapłacą tylko ich klienci


nieprawda, w Europie w prawie każdym kraju w ostatniej dekadzie wprowadzano różnego rodzaju podatki bankowe i nie wpływało to na ceny ich usług. Podobnie z korpo, zwłaszcza tymi technologicznymi, jak cenę ma Ci podnieść np. darmowy fb?

To ty wpadłeś w pułapkę - kapitalistycznej propagadny. WIelkie korpo mają takie marże, że bez problemu stać
@Xizor:

Na razie, praktyczna działalność lewicy gospodarczej skupia się na #!$%@? PITem.


mam wrażenie, że to tylko twoje urojone wyobrażenie lewicy, w programie lewicy jest progresja podatkowa dla firm, likwidacja przywilejów ze specjalnych stref gospodarczych i dodatkowy podatek dla korpo, które zamiast inwestować przetrzymują nadwyżki kapitałowe na kontach, część z tych rzeczy już w poprzedniej kadencji wrzucali, podatek od korpo akurat jest debatowany na szczeblu unijnym i PIS go zablokował(nie pamiętam
@Itslilianka:

Już to widzę xd Pozatym FB nie jest darmowy. Płacisz oglądaniem reklam.


i dla przeciętnego użytkownika co się zmieni? Jeszce więcej reklam najebią?

ceny reklam wzrosną > wzrosną ceny reklamowanych produktów


albo reklamodawcy po prostu zapłacą więcej albo wybiorą inną metodę promocji jeśli uznają, że cena reklam na fb im się nie opłaca?

Tym myślisz, że taki FB działa blisko kosztów? Oni mają tak gigantyczne zyski, że można by im
Pobierz ShadyTalezz - @Itslilianka: 
Już to widzę xd Pozatym FB nie jest darmowy. Płacisz ogl...
źródło: F_CBPHWW8AA9eQY
jestesmy montownia BO wlasnie mamy raj dla #!$%@? molochow XD


@Klepajro: Bo właśnie te lewicowe rządy w ostatnich latach prowadzą taką politykę. Jak jesteś Polakiem i masz firmę to Ci dowalą podatki tak żebyś jako tako funkcjonował. Jak jesteś Oplem, Intelem, czy Amazonem to rząd czerwone dywany przed tobą rozkłada i proponuje Ci SSE, współfinansowanie czy inne preferencyjne warunki. Taką mamy mentalność kolonialną w Polsce od dziesiątek już lat.

I m.in.
Nakładanie podatków na pracę, jakakowliek by ona nie była, jest wprost sprzeczne z ideą socjalizmu


@kurczok: z tym, że gdyby kapitał był odpowiednio opodatkowany, to i by nie było pewnie takich stawek za udzielenie znanej twarzy do reklamy.
Podniesiesz bankowi czy korporacji podatek to nie będzie tak że oni go zapłacą tylko ich klienci


@Itslilianka: będzie konkurencja wśród banków, no i w końcu pieniądze trafią do budżetu a nie ich kieszeni. ALE bardziej mi chodziło nawet nie o większe podatki tylko to żeby w ogóle je płacili ... ot np. to mnie boli https://logistyka.rp.pl/firmy/art37213771-inpost-zaplacil-w-polsce-rekordowy-podatek-za-2021-rok

gdy tymczasem tobie choćby z gardła wyciągną, i nie 0.5% tylko na dzień dobry 19,
@assninja to bo to było kiedyś coś. Xd jak wchodziłem na rynek pracy to marzyłem o 3k wtedy byłaby stabilizacja finansowa i życie na dość dobrym poziomie. Wtedy 6 k to było dzisiejsze 15-20 k, coś osiągalnego dla bardzo nielicznej grupy osób.
Dlaczego ludzie tutaj na wykopie, nie chcą po prostu sprawiedliwego opodatkowania wszystkich, czyli liniowych od wartości posiadanego majątku, np. nieruchomości, samochodu i stałych, np. pogłówne ()
masz rację. Tylko weź pod uwagę że jak ktoś głośno mówi o deokreceniu śruby właśnie gigantom to jest wołanie że komuna etc


@Klepajro: No bo ja też się z tym nie zgadzam. Wszyscy powinni być traktowani równo przez prawo. A nie że większy to mocniej pociśniemy.
Robert


@Xizor: Kubica co najmniej od początku kariery w F1 mieszka w Monako (tak jak wielu innych kierowców) bo tam nie płaci sie podatków jeśli przebywasz min 6 miesięcy w roku
  • 0
@Klepajro: Masz racje. Podatek pogłówny jest bardzo fajnym pomysłem. Na bank znacznie bardziej sprawiedliwy niż dochodowy.