Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, które mieszkanie dla singla bo nie mogę się zdecydować ( ͡º ͜ʖ͡º)
W tym mniejszym będzie więcej światła już od południa. Różnica 220 tys.
Północna ściana jest zastawiona sąsiednim blokiem (mowa o oknach w większym mieszkaniu). W tym większym planuję zrobić dwa północne pokoje zamiast trzech.

Jakbym kiedyś potrzebował większe dla rodziny to chyba łatwiej byłoby sprzedać to mniejsze...
Z drugiej strony miałbym na zapas.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci
nick230 - Dobra Mirasy, które mieszkanie dla singla bo nie mogę się zdecydować ( ͡º ͜...

źródło: Screenshot 2023-12-06 at 17.59.15

Pobierz

Które mieszkanie lepiej?

  • Mniejsze 30.1% (37)
  • Większe 69.9% (86)

Oddanych głosów: 123

  • 24
@Exo89: grzejniki zawsze można poprzestawiać. Nawet dziury w ziemi jeszcze nie ma. A jakbym chciał sobie zrobić podłogowke to chyba nie trzeba żadnego pozwolenia, nie?
@deziom: W pierwszym mieszkaniu zbyt mała powierzchnia salonu z aneksem kuchennym, trzeba mocno przedłużyć blat, żeby mieć miejsce robocze. Do tego mniejszy pokój jest bardzo długi, a niestety szerokość poniżej 2,5m jest mocno uciążliwa. Ten pokój jednak można by było skrócić kosztem powiększenia salonu. Z plusów to jest trochę miejsca na szafy w zabudowie i nie traci się dużo miejsca na komunikacje.

W większym mieszkaniu wygląda to bardzo podobnie, salon z
@nick230: jeżeli Cię stać, to absolutnie bezdyskusyjnie większe, i to nawet bez zagłębiania się w układ pomieszczeń. A to dlatego że jest przelotowe i masz okna z dwóch stron, można to jakoś przewietrzyć i komfortowo mieszkać.
A no i ja bym na pewno zostawił trzy małe pokoje, ale to ja
A
@nick230: Nie słuchaj tych gówno postów co mówią że salon musi być minimum 30m2 itp. Chcesz tam mieszkać sam a nie robić imprezu rodzinne na 20 osób. W pojedynke spokojnie wystarczy ci pierwsze mieszkanie, choć według mnie ten układ po prostu słaby. Drugi pokój jest długi i wąski, przez co jest trudny w umeblowaniu. salon przy tym metrażu mógłby być nieco większy. Ale prawda jest taka że podczas mieszkania w pojedynke