Wpis z mikrobloga

Troszeczkę przymrozku i już zasięg mniejszy. Na dystansach po 20km dziennie zasięg spada niemalże o połowę z uwagi na nagrzewanie kabiny.
Kiedy robimy dłuższe trasy nawet po 200 km to sie dzieje praktycznie to samo a cały czas ustawione mam 18,5°C (nie przez oszczędzanie tylko cały rok jedno ustawienie).

Zastanawiam sie czy byłaby możliwość zakupu przyczepki z dodatkową baterią bo jak wcześniej robiłem 400km w trasie jadąc te około 110km/h tak dzisiaj przy obecnych temperaturach jadę do 100km/h i jakieś młode sebki swoimi 1.9tdi albo e36 potrafią wyprzedzić, zakopcić i odjechać pozostawiając niekiedy 4 ślady na jezdni.

#tesla #samochody #zima
Zarzutkkake - Troszeczkę przymrozku i już zasięg mniejszy. Na dystansach po 20km dzie...

źródło: temp_file2753962144021934309

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: mi na wolne ładowanie szkoda kasy
- podczas ładowania działa konwerter DC-DC, pompki itp więc auto zjada ci ~200W. Jak ładujesz 10h to 2kWh tracisz a przy 11KW byłoby 0,5kWh => 1.5zł
- jak ładujesz w mrozie to auto musi podgrzac baterię do 10 stopni, dłużej ładujesz dłużej musi trzymać jej ciepło
- w trasie prad 2x droższy więc jak nie zdążysz załadować w domu to płacisz 2x drożej
  • Odpowiedz
  • 0
@zibizz1 jak jestem na terenie DE to w ogóle ilość użytego prądu mnie nie martwi. Na chalupie nie płacę i obok budowy jest salon t mobile, gdzie normalnie wpinam sie za darmo ładowarką.
  • Odpowiedz