Wpis z mikrobloga

Zrobmy nitke o red flagach fizycznych i psychicznych u hipergamicznych p0lczysk. Wpisujcie wszystko co wam sie kojarzy jesli chodzi o przeciwwskazania do wejscia w zwiazek z p0lkami. Ja zaczne:
1. posiadanie tatuazy
2. brak checi do przyjecia nazwiska meza po slubie (tworzenie gowno dwuczlonowego nazwiska albo co gorsza zostanie przy swoim).
3. wkladanie sobie w dziwne miejsca kolczykow jak np. krowie kolczyki w nosie, w cycach itp.
4. wlosy pomalowane w dziwnych kolorach jak np. zielono-niebiesko-czerwono-rozowe.
5. ciagle pieprzenie o patriarchacie, ucisku kobiet, robienie z siebie ofiary.

kamil-tika - Zrobmy nitke o red flagach fizycznych i psychicznych u hipergamicznych p...

źródło: 366968743_255430044019454_6368533036009886688_n

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@martadelson:

a w czym przeszkadza mieć dwuczłonowe nazwisko? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Aż tak to dla Was jest ważne? (Pytam, bo się nie znam ( ͡° ʖ̯ ͡°) )


Tak dla mężczyzn tradycjonalistów podchodzących na poważnie do kobiety i do rodziny jest to ważne - skoro Ty jako facet bierzesz pod opiekę kobietę, chcesz dla niej sobie żyły wypruwać, jesteś dosłownie gotów
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Red flagi dla obu płci do wykorzystania w każdej relacji:
- ciągły brak czasu, zapewnianie o szczerych chęciach, ale ciągłe znajdywanie wymówek,
- podczas proponowania wspólnej aktywności lub zadawania pytania itp., nie dawanie drugiej osobie czasu na namysł, na podjęcie decyzji, "albo teraz i w ten sposób albo nigdy i wcale", przerywanie wypowiedzi, dopowiadanie, prowadzenie szybkich rozmów i niechęć do argumentowania i słuchania argumentów;
- nie odpowiadanie wprost na pytanie - najczęściej rzucone ogólniki, bez konkretyzowania, bez zajmowania jasnego stanowiska, z zamysłem "inteligentny się domyśli" - łatwo się z tego wycofać. Ewentualnie odpowiadanie tak, jakby nie zrozumiało się pytania albo odpowiedź pytaniem na pytanie. Częste zmiany tematu rzucanego przez drugą osobę na własny;
- narzekanie na zachowanie innych ludzi, ocenianie innych ludzi - wszyscy są źli, tylko nie ja i tylko nie Ty, jeśli tego nie zepsujesz;
- generalizowanie, używanie "zawsze", "nigdy", ciągłe malkontenctwo, beznadzieja i brak
  • Odpowiedz
@kamil-tika czemu brak chęci przyjęcia nazwiska, lub chęć dwuczłonowego, jest taka zła?
Jeśli ty masz prawo chcieć zachować swoje nazwisko, to czemu kobieta nie może mieć tego samego prawa?
  • Odpowiedz
@kamil-tika jedyny argument to jest "tradycja". Jak ktoś chce się w to bawić, to spojo, jego wybór.
Jednak w czasach dzisiejszych, traktuje się zazwyczaj związki równie, każda osoba pracuje, i każda wychowuje dzieci. W takim wypadku, wymaganie żeby to zawsze było nazwisko mężczyzny, jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@kamil-tika ja bym uściślił że dwuczłonowe nazwisko jako redflag w przypadku gdy różowa jest zwykłą dziewczyną a nie np. lekarzem, artystka, osobą znaną. W drugim przypadku wiadomo że jak ktoś ma w jakimś małym chociaż stopniu renomę wyrobioną swoim nazwiskiem nie będzie zmieniać nagle i tracić rozpoznawalność. Gdyby nagle lekarz specjalista w danej dziedzinie w danym regionie zmienił nazwisko to straciłby chociażby rozgłos bo z gabinetu Kowalskiej zrobiłby się gabinet Nowakowej
  • Odpowiedz
  • 3
@Diamond-kun: o to wlasnie jedna z tych opresji stosowanej na kobietach czyli wymaganie przyjecia nazwiska. Cos strasznego i zamach na wasza wolnosc.
@kalantin zgadzam sie kolego ale to sa bardzo rzadkie przypadki. Problem jest taki, ze teraz jest taka glupia moda na niezaleznosc. Ojejku jakie one wszystkie sa silne, nowoczesne i niezalezne a przyjecia nazwiska po mezu to opresja dla nich. Ja od razu widze z kim mam do
  • Odpowiedz
@kamil-tika: bambinizm, wegaństwo, new age, kryształy, rozmowa o uczuciach; analfabetyzm cyfrowy, techniczny i manualny jako przykrywka ignorancji i lenistwa(ja tak nieporadna); mentalność basic bitch, długo by wymieniać...aha, jest jedna flaga, która jest ponad inne: Polka(nie tylko typowa wykopowa p0lka, ale każda polka)...czy to dyskryminacja, uogólnianie? Może, ale za stary jestem by szukać rodzynka wiadrze kiepów.
  • Odpowiedz
@kamil-tika
- głosowanie/umiłowanie pis i konfe
- katoliban (w takim sensie, że co niedzielne chodzenie do kościółka, jakieś czekanie do ślubu i nacisk na niego, negatywny stosunek do aborcji, antykoncepcji, itp. bo tam choinke ubrać to spoko)
- kura domowa (w takim sensie, że brak zainteresować poza pracą, sprzątaniem, gotowaniem, tv)
- nudna/zamkięta osobowość (niechęć do spotykania się ze znajomymi, imprezowania, social medii, itp)
- nie dbanie o siebie, zarówno chodzi
  • Odpowiedz
@Vadzior: haha przecież to jest skarb taka kobieta co wymieniłaś, o tradycyjnych poglądach jeszcze pozytywną cechę przedstawiasz jako "nuda" bo się nie rypie z przyjezdnymi po kiblach co weekend ^^

nice try, but 2/10
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: jest różnica, jak podrośniesz to zobaczysz jak zachowują się kobiety względem męża które mają to nazwisko w pełni przejęte po mężu, a jak te z 2-członowych

OCZYWIŚCIE nie zawsze i nie każda, no ale sorry trend jest raczej klarowny
  • Odpowiedz