Wpis z mikrobloga

@fiir: Ten śmieszny błąd poznawczy, który często powtarzają nawet "topowi" analitycy XD wynika z tego, że to są dwie różne pule mieszkań. Inne się sprzedają, inne wiszą. Dywergencja może przekraczać nawet grubo 50%, ale to nie oznacza, że na tym konkretnym mieszkaniu można negocjować 50%.

np.

A - 7k z metra

B - 10k z metra

C - 15k z metra

D - 20k z metra

Sprzedaje się A i B
@fiir: Wszystko dałoby się ładnie opisać ekonometrycznie, ale polscy analitycy rynku nieruchomości to jedna wielka Akademia Chłopskiego Rozumu. No a poza tym w Polsce z danymi jak w lesie. W USA możesz sprawdzić jaki numer buta mają osoby kupujące 50 metrów w Nebrasce. W Polsce nie ma nawet rejestru cen transakcyjnych w czasie rzeczywistym.
@fiir: badałem temat przed kupnem mieszkania bo miałem znajomego który twierdził że te legendarne zjazdy o 30% to norma, wykupiłem sobie wtedy dostęp do cen transakcyjnych (płatna baza, chyba się to nazywało cenatorium czy jakoś tak), wybrałem sobie rejon w którym chciałem kupić mieszkanie i wyszło że akurat dla tej okolicy jest to bzdura i jeżeli już są różnice to są to obniżki o jakieś 10-15k max i to przy starszych
Ja zszedłem jakieś 18%. To znaczy, o tyle w ofercie zawyżyłem wartość starego mieszkania do kapitalnego remontu w powiatowym daleko od szosy. Finalnie gość zaoferował kwotę, na jaką realnie wyceniałem tę nieruchomość. O 30% z tej zawyżonej oferty też byłem gotów zejść, bo rynek na zadupiach rządzi się innymi prawami jednak. Teraz sprzedaję garaż, chcę 50k za murowany, własnościowy w centrum i Janusze max 40 kilka proponują i nie mogę sprzedać, w
@fiir: powodzenia w negocjowaniu 1/2 pokojowych mieszkan w dobrej lokalizacji i standardzie. Jak masz 40 osob chetnych w ciagu jednego dnia po wrzuceniu na olx. Predzej 30% w gore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
powodzenia w negocjowaniu 1/2 pokojowych mieszkan w dobrej lokalizacji i standardzie. Jak masz 40 osob chetnych w ciagu jednego dnia po wrzuceniu na olx. Predzej 30% w gore ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkel88: interesujace mnie ogloszenie stoi od marca. musi byc za drogie. Tak poprostu pytalem, bo mowa tu o 1,4 mln