Wpis z mikrobloga

mam stronkę w html gdzie obrazki produktów (pliki jpg) są w jakiś sposób przetwarzane przez google page speed. Objawia się to ścieżką do pliku: nazwastrony.pl/img/x01.jpg.pagespeed.ic.F7Ak8tasd gdzie oczywiście na FTP mam plik 01.jpg. Jak podmieniam przez FTP ten plik na nowy - nic się nie dzieje- cały czas przeglądarka wyświetla stary plik, nawet jak go usunę - tak jakby cały czas ładował obrazek z jakiegoś cacha strony, otwieranie na innej przeglądarce też nic nie daje, czyszczenie cache przeglądarki również. zapewne mechanizm konwertuje plik jpg na format webp ale pytanie - gdzie jest ten plik i jak mogę go podmienić? Na ftp nie mam żadnego folderu z cache gdzie mógłby być. To jest konwertowane w locie czy o co może chodzić? #webdev #frontend #programowanie
  • 6
@jerry56: Nie podmieniaj starego pliku, tylko wgraj z nową nazwą. Albo poczekaj tyle, ile jest pagespeed ustawiony na serwerze (rok czy jakoś tak było domyślnie).
  • 0
@le1t00: @Rst00 niestety ze zmianą pliku możę być problem, bo stronka jest tak napisana że pobiera z osobnego folderu dla każdego produktu plik 01.jpg jako miniature (nie ja to pisałem), rozumiem, że pagespeed można zmienić jedynie na serwerze?