Wpis z mikrobloga

Model ukończony.
Ławoczkin Ła-7 (wczesna wersja) od Edka w skali 1/72. Malowanie przedstawia maszynę Pułkownika Siergieja Dołgushina, bohatera związku radzieckiego z 17 zwycięstwami powietrznymi.
Sam samolot to chyba jedena z najbardziej niedocenionych konstrukcji drugiej wojny światowej i jednocześnie najlepszy myśliwiec jakim do '45 dysponowali Sowieci.

Model jest stary i wymagał trochę szpachli. Projekt potraktowałem jako ćwiczenia metod brudzenia i pierwszy raz użyłem chipping varnish od Vallejo. Było kilka dram takich jak rozpadniecie się kalki na ogonie czy dopasowanie blaszek do plastiku ale myślę że nawet zgrabnie mi to wyszło.

Co do brudzenia zdaje sobie sprawę że trochę przesadziłem zwłasza że samolot przedstawia maszynę asa z końca wojny a sterany jest jak Mitsubishi po przejściach na Filipinach. ()

#modelarstwo #lotnictwo #rosja #iiwojnaswiatowa
Towarzysz_Moskvin - Model ukończony.
Ławoczkin Ła-7 (wczesna wersja) od Edka w skali ...

źródło: IMG_20231204_211350

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@mikkap: najtańsze farby olejne do malowania obrazów plus zwykły wash od Vallejo.

Generalnie maluję wszystko farbami Vallejo (lubię je bo są na bazie wody i nie śmierdzą) jak skończe to po polakierowaniu (również lakierem Vallejo) używam washa do zapuszczenia linii podziału i czekam z 5-10 minut aż obeschnie następnie delikatnie wilgotnym patyczkiem do uszu ścieram w kierunku w którym oblatuje samolot powietrze. Dla subtelnego brudzenia w sumie wystarczy.

Jak chcesz bardziej utytłać to użyj właśnie farb olejnych. Dajesz malutką kropeczkę i przeciągasz suchym pędzlem w kierunku przepływu powietrza. Jak chcesz żeby smugi były subtelniejsze poprawiasz delikatnie suchym wacikiem. Uważaj tylko żeby nie przedobrzyć. Jako że farby olejne schną wiele godzin możesz spokojnie powolutku i małymy kroczkami uzyskać pożądany efekt. Warto przemyśleć jakie cześci samotu i w jaki sposób będą się
Towarzysz_Moskvin - @mikkap: najtańsze farby olejne do malowania obrazów plus zwykły ...

źródło: IMG_20231205_214025

Pobierz
  • Odpowiedz