Wpis z mikrobloga

Elo mirki

Jako że potrzebuje motywacji w moim nałogu jeden plus to jeden dzień nie picia żadnych napojów typu Coca-cola, Pepsi, Cherry Coke.

Przeszło to juz ludzkie pojecie bo 2L na dzień przynajmniej mi schodzi, nie mówiąc już o tym ze czasem w pracy jakąś puszeczkę 0,33L również przytulę. Ciekaw jestem jak bardzo tym sobie juz #!$%@? organizm.

Pomożecie?

#wykopefekt #challenge #cola #cherrycoke #dejplusa
  • 23
  • Odpowiedz
@tunczykzbiedronki: ja ograniczyłem ze względu na bóle brzucha. Czułem się jakbym miał ciągle zrobić srakę :P. Odstawiłem i teraz kupuję może 1 czy 2 butelki na miesiąc i jest dużo lepiej, mogę normalnie palić i pić kawę, a wcześniej w żołądku bym miał jesień średniowiecza.
  • Odpowiedz
@tunczykzbiedronki: Mnie Cherry Coke nic nie robi, czuję się normalnie po takich napojach, ale jakiś rok temu zredukowałem ich picie i teraz piję litr średnio co drugi dzień zamiast codziennie (nie licząc puszeczki, ale tylko w studbazie :P)

Także motywacja: nawet dwulitrowa butelka Cherry Coke zredukowała spożycie tego napoju :)
  • Odpowiedz
no to mam juz tydzien przerwy przynajmniej :)

a jak to jest z odczuwaniem smaku, poprawia sie po odstawieniu slodkich napojow? byc moze mi sie wydaje ale chyba nie odczuwam smakow tak jak dawniej :(
  • Odpowiedz
@mbielejewski: no rozumiem. Dawno temu pewnego dnia wywaliłem wszelkie słodkie napoje z diety, do tego przestałem używać cukru (a pilem kilka kaw i herbat dziennie i każdą słodziłem po 2 łyżeczki, więc w sumie to była spora różnica), do tego przestałem tyle solić itp., jeśli przyprawy to raczej np. posiekana ostra papryka, zamiast tych wynalazków w proszku. Teraz jak posłodzę herbatę jedną łyżeczkę to nie mogę tego wypić, takie jest słodkie.
  • Odpowiedz
@Grazyna_: troche mnie to przerazilo

Po wypiciu soków owocowych oraz napojów typu cola nie powinno się od razu myć zębów, by nie uszkodzić szkliwa. Jest ono bowiem rozmiękczone przez występujące w tych napojach kwasy organiczne. Po wypiciu soku lub coli należy odczekać ok. pół godziny i dopiero potem umyć zęby. Bezpośrednio po spożyciu tych napojów warto jednak przepłukać jamę ustną zwykłą wodą, która zneutralizuje kwasy

źródło: http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/969/po-wypiciu-coli-nie-powinno-si%C4%99-my%C4%87-z%C4%99b%C3%B3w-poniewa%C5%BC-niszczy-to-szkliwo/

@hahah: czyli to
  • Odpowiedz