Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, podpowiedzcie mi coś w mojej sytuacji: jest spadek podzielony na 3os w tym małoletni którego matka nie była w związku ze zmarłym ojcem. Przyjęła w imieniu syna spadek (czesc po ojcu czyli 1/3) u notariusza, od tego czasu minęło 2l. I teraz moje pytanie - nie chce opłacac 1/3 podatku odziedziczonej i teraz jeszcze okazało się że chce na mnie i drugim spadkobiercy "wymusić" spłatę części jej syna bo oni tu nie mieszkają i nie chcą a my nie chcemy tego kupywac. Do tej pory użytkowala swoją cześć, na dodatek wyprzedała części ruchome po zmarłym (narzędzia, maszyny, złom). Teraz twierdzi że musimy ja spalcic inaczej mówi o sprawie w sądzie. Podpowiedzcie coś Mirki, czy ona może rządać od nas spłaty...

#prawo #spadki #pomocy #niebieskiepaski #rozowepaski poradzicie coś?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim: ja się nie znam ale się wypowiem :)
Jeżeli dziadek zostawi w spadku trzy samochody dla każdego dziecka, to któreś z nich może żądać od innego by go odkupiło? Chyba nie.
Jeżeli majątek jest prawnie podzielony, to sprawa jest zamknięta.
Dla świętego spokoju podejdź do jakiegoś prawnika, to ci podpowie jak z kobietą gadać.
@mirko_anonim Ale zaraz, zaraz. Jesteście właścicielami lokalu (w części), mieszkacie w nim i nie chcecie być właścicielami po połowie? Dlaczego chcecie pasożytować na jej udziale?

Ty też możesz się wyprowadzić i spłacić resztę. Jak mieszkasz to sąd może cię zmusić do sprzedaży, gdy jedna ze stron nie chce czekać na swoją dolę.

https://skup.io/sadowy-nakaz-sprzedazy-nieruchomosci/

A jak wyprzedała nieswoje rzeczy, które wchodziły w skład spadku to możesz ją postraszyć, że będziesz ją tym ciągał
✨️ Autor wpisu (OP): @wedrowycz spadek jest tylko ulamkowo podzielony, nie ma przypisane bezpośrednio konkretnej części ziemi do spadkobiercy. Nie ma wydzielonych ksiąg wieczystych, w tym problem i teraz kiedy powiedzieliśmy że chcemy pozałatwiać to, wytyczyc działki i się dogadać to ona wyskoczyła z tą spłata części syna po ojcu i od paru miesięcy twierdzi że ma do tego prawo...

@mirko_anonim sorry, ale piszesz jakbyś był po pół litra. Wylewasz żale nieistotne dla tematu, a nie podajesz kluczowych informacji. Spadek trzeba podzielić. Można albo dokonać podziału fizycznego (o ile jest możliwy i racjonalny ekonomicznie), albo spłacić tego, kto fizycznie nie dostanie nic. Aktualnie jak rozumiem Ty i ktoś jeszcze zajmujecie całość nieruchomości, która należy do spadku, w którym macie 2/3 udziałów. Albo dzielicie to na trzy fizycznie (może się da, nie wiem),
✨️ Autor wpisu (OP): @PanKapibara fakt, chaotycznie napisane, ale to nerwy :/ tamta osoba dysponuje normalnie swoją częścią i ma do nie dostęp - umownie na gębę są wydzielone części (jest tylko nabycie spadku po 1/3), normalnie z nich korzysta. Jest też jej mieszkanie na tej części (na nieruchomości oprócz jej jest też mój dom osobno). Dodam że wyprzedała części ruchome spadku - narzędzia, motorynkę, złom. Nie płaci odziedziczonego kredytu który