Wpis z mikrobloga

Kiedyś na zajęciach z socjologii prowadząca przedstawiła badania na temat prestiżu zawodu w stosunku do współczynnika feminizacji zawodu. Im mocniej sfeminizowany zawód tym prestiż zawodu niższy.
Jako przyszły magister farmacji jest mi po prostu wstyd za tego typu akcje/apteki/innych magistrów
  • Odpowiedz
Kiedyś na zajęciach z socjologii prowadząca przedstawiła badania na temat prestiżu zawodu w stosunku do współczynnika feminizacji zawodu. Im mocniej sfeminizowany zawód tym prestiż zawodu niższy.


@czainek: a lekarz albo prawnik nie przeczą tej zasadzie?
  • Odpowiedz
@amozeto a od kiedy prawnik jest sfeminizowanym zawodem?

Sędzia owszem. Szczególnie rodzinny. I nie widzę tu raczej prestiżu, bo wszyscy nawalają na sędziów.

Powodem feminizacji zawodu sędziego jest z pewnością również kwestia materialna. Zdaniem sędziego Apelacji szczecińskiej niskie zarobki są głównym powodem rezygnacji mężczyzn z tego zawodu: „Obecnie jest to najgorzej opłacany zawód prawniczy, więc naturalne jest przechodzenie sędziów do zawodów lepiej płatnych. Ponadto warunki pracy są coraz gorsze, ponieważ jest jej
  • Odpowiedz
@amozeto popatrz na lekarza kiedyś a dziś, różnica diametralna na niekorzyść dla środowiska
o.zawodzie prawniczym nie mogę się wypowiedzieć ponieważ totalnie nie mam wiedzy jak to wygląda
  • Odpowiedz
@jesieniarz: Sporo jest miast i miejscowości z taką właśnie ulicą ;) Głównie na Lubelszczyźnie ale to chyba oczywiste. Jak ktoś nie podaje skąd info to wiadomo, że ino warszafka, bo jakże inaczej. Pozdro z Chełma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz