Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Nie rozumiem wielkiej nagonki związanej z 11. mieszkaniami posła Roberta Kropiwnickiego.

Taka afera z tym jak on śmie mieć tyle mieszkań, itd. tylko pokazuje innym posłom, że nie warto być transparentnym i lepiej przepisać za wczasu działki i majątek na żonę czy dzieci.

Z tego co widzę to poseł Kropiwnicki inwestuje nadwyżki w mieszkania dość konsekwentnie od 2012 roku kupując mniej więcej jedno rocznie. Wiele z nich kupił więc w dołku lat 2013-2017.

Na tej stronie można łatwo prześledzić jak zmieniały się oświadczenia tego posła w poszczególnych latach i kiedy w skład jego majątku zaczynały wchodzić poszczególne nieruchomości: https://mamprawowiedziec.pl/polityk/30786_robert_kropiwnicki#oswiadczenia-majatkowe

Z oświadczeń też wynika iż podawane przez niego wartości to prawdopodobnie ceny zakupów (wartości nie zmieniają się w latach).
Pobierz MG78 - #nieruchomosci Nie rozumiem wielkiej nagonki związanej z 11. mieszkaniami posł...
źródło: 062246_r0_940
  • 93
@del855: Z oświadczeń wynika, że wymieniał samochód na przestrzeni ostatnich kilku lat dwukrotnie więc ktoś ten samochód chyba czasem użytkuje.

Będąc posłem może się łatwo i tanio poruszać też innymi alternatywnymi środkami komunikacji, a jeśli korzysta z wynajmu długoterminowego to też nie widzę w tym niczego złego czy nielegalnego. Zauważyłem w poście, że jego stary samochód był powodem drwin.
"kupuje średnio rocznie" "wiekszość kupił w jednym momencie" ty siebie słyszysz? Xd nikt mu nie zabrania mieć mieszkań, problematyczne jest to wtedy gdy kłóci się tą z potrzebą reformy. Bo wiadomo jest że nie zrobi niczego dla dobra ogółu jeśli on sam ma na tym stracić.


@Sisal: Jak mamy dyskutować skoro wymyślasz sobie cytaty, których tutaj nie napisałem? W jakim fragmencie padło z moich ust (czy tam klawiatury): "wiekszość kupił w
@Herubin: Poruszyłeś ciekawą kwestię, która jest tu dość mocno pomijana, a mianowicie tego jak zmienił się rynek najmu na przestrzeni ostatnich lat. Nie śledzę dokładnie rynku krajowego, ale lokalnie w moim mieście Kielce jeszcze na przestrzeni okresu w którym studiowałem widziałem ogromną poprawę jakości oferowanych mieszkań, przy cenach, które systematycznie stanowiły coraz mniejszą wartość nieruchomości. W 2011 roku ROI z mieszkań często osiągał 7-9% przy dużo niższej niż obecnie inflacji oraz
@zgubiles_sie_jelonku: Nie oceniam działalności politycznej tego posła, a podnoszę jedynie kwestię, za którą stał się obecnie obiektem krytyki - pokazanie swojego majątku w oświadczeniu majątkowym zamiast ukrywanie go.

@Stalionnn Możesz rozwinąć temat jeśli wiesz coś więcej. Co rozumiesz przez dorabianie się pieniędzy w spółkach, dorabianie się przy nieuczciwej prywatyzacji spółek państwowych, dorabianie się jak wspólnik spółki zoo czy dorabianie się na handlu akcjami spółek akcyjnych?
Będąc posłem może się łatwo i tanio poruszać też innymi alternatywnymi środkami komunikacji, a jeśli korzysta z wynajmu długoterminowego to też nie widzę w tym niczego złego czy nielegalnego. Zauważyłem w poście, że jego stary samochód był powodem drwin.


To nie chodzi o to czy to "zle/nielagalne" tylko o to, ze wiara ze gosc co ma nascie mieszkan jezdzi 22 letnim sztruclem jest po porstu naiwnoscia. Tzn jak inni chowaja mieszkania po
@del855: No ale pytałem już kogoś, czym on jeździ? Bo pojawiają się zarzuty, że nie tym co ma w oświadczeniu ale nikt nie napisał konkretnie. Samochód może wykorzystuje tylko w rodzinnych stronach aby sobie na ryby pojechać albo na działkę 6 razy w roku i akurat taki jest dla niego git.

Sam miałem przez kilka tylko samochód, który miał 27 lat, kiedy przestałem go użytkować jako podstawowy środek komunikacji ;d
No ale pytałem już kogoś, czym on jeździ? Bo pojawiają się zarzuty, że nie tym co ma w oświadczeniu ale nikt nie napisał konkretnie. Samochód może wykorzystuje tylko w rodzinnych stronach aby sobie na ryby pojechać albo na działkę 6 razy w roku i akurat taki jest dla niego git.


pytanie z rodziny: a czy posel ktory nie ma nieruchomosci w oswidczeniu jest bezdomny?....
zapewne jezdzi innym - jakim? nie wiadomo, natomiast
@del855: Może to kwestia bańki, ale znam osoby z kilku milionowymi majątkami, jeżdżące kilkunastoletnimi samochodami o wartości poniżej 30k i znam też takie, które majątku prawie nie mają, a jeżdżą takimi za 200. Różne ludzie mają priorytety.

Tak jak napisałeś, równie dobrze mógłby samochodu w oświadczeniu majątkowym nie mieć. Ma i nawet wymieniał go dwukrotnie w ciągu kilku ostatnich lat - pytanie tylko po co skoro według Ciebie na 99% go
@MG78

A ja znam Michaela Jordana... Niestety, anegdotyczne dowody niczego poza wyjątkami nie dowodzą - tzn jest możliwa jakaś sytaucja, ale to nie tworzy zasady, są samochody koloru różowego, widziałem taki, a że to było 3 lata temu ostatnio... No ale był :)

Samochód może być na taką osobę bo go zwyczajnie ani nie sprzedał ani nie zezłomowal - stoi gdzieś na podwórku u rodziny (a może pod jego własnym domem) i
@del855: Napisałem, że to może być kwestia bańki i w twoim przypadku może być podobnie skoro nie dopuszczasz, że ktoś może jeździć 19-letnim samochodem, który zakupił 3 czy 4 lata temu.

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie po co w ogóle go kupił skoro według Ciebie na 99% go nie używa? Kupił go kilka lat temu, wcześniej też miał samochód z 2002 roku, a jeszcze wcześniej z 1995.

Ja nie twierdzę, że
@MG78: Politycy Platformy Obywatelskiej w Legnicy stworzyli układ służący finansowaniu prywatnych przedsięwzięć z pieniędzy publicznych. Korzystali na tym członkowie partii, ich rodziny i znajomi. Płynęły do nich pieniądze z Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg, a także z unijnych dotacji. Gazeta Wyborcza wskazywała, że pieniądze z Arlegu trafiały na konta prywatnych spółek. m.in. do Agencji Rozwoju Społecznego, w której udziały miała partnerka życiowa Kropiwnickiego Dorota Struska”.
Kropiwnicki sam mówił że ponad 2mln zarobił