Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem Acer Nitro 5 z RTX2060 i nie wiem co może być tego przyczyną. Podczas grania przykładowo w Dark Souls III, miewam spadki FPS zazwyczaj ze stałych 60 klatek na 15-20, na około minutę. Później klatki wracają znowu do 60fps i po jakimś czasie kolejne spadki. Ostatnio laptop wyczyściłem od środka i wymieniłem pastę termoprzewodzącą, temperatury są ok (podczas grania maksymalnie dochodzą do 75-79 stopni) czy to na GPU czy CPU. Niedawno też instalowałem Windows 10 na nowo. Co może być przyczyną takich spadków? Uszkodzony jakiś podzespół? Dodam że nie zawsze tak jest, przykładowo wczoraj grałem 2h i nie miałem takich spadków, więc jest to nieregularne. #laptopy #komputery #elektronika #informatyka
  • 48
  • Odpowiedz
@Sicarioo: Niestety temperatury, power limit pl1 leci ci po 90 sekundach z 65W na 45W, jeśli masz wyczyszczony coller pastę wymienioną (jaka?) chcąc to doprowadzić do użyteczności czeka cię undervolting. Zauważ że przy samym teście cpu trzyma cały czas 3400-3500 MHz, a jak wpada kombo z gpu to już się dusi za ciepło niestety.

Identyczny temat https://www.techpowerup.com/forums/threads/help-core-i7-10750h-throttle-power-red-issue-fans-loud.291968/#post-4703367

Ty masz trochę wyżej pl1 70 i pl2 107 ale to nic nie
  • Odpowiedz
użyłem takiej pasty


@Sicarioo: Przewodność cieplna 13.4 W/mK hahahaha kogoś tam w tych chinach ostro fantazja poniosła.
Nie znam jej ale parametry na pewno ma ostro przekłamane skoro taki tg kryonaut który jest topką ma 12,5
  • Odpowiedz
To mogę ja zamówić? 1g wystarczy?


@Sicarioo: Pastę jak już wymieniłeś zostaw, efekt będzie podobny może stopień dwa, trzy będzie różnica która u ciebie nie gra roli. Tu trzeba zająć się undervoltigiem.
  • Odpowiedz