Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem Acer Nitro 5 z RTX2060 i nie wiem co może być tego przyczyną. Podczas grania przykładowo w Dark Souls III, miewam spadki FPS zazwyczaj ze stałych 60 klatek na 15-20, na około minutę. Później klatki wracają znowu do 60fps i po jakimś czasie kolejne spadki. Ostatnio laptop wyczyściłem od środka i wymieniłem pastę termoprzewodzącą, temperatury są ok (podczas grania maksymalnie dochodzą do 75-79 stopni) czy to na GPU czy CPU. Niedawno też instalowałem Windows 10 na nowo. Co może być przyczyną takich spadków? Uszkodzony jakiś podzespół? Dodam że nie zawsze tak jest, przykładowo wczoraj grałem 2h i nie miałem takich spadków, więc jest to nieregularne. #laptopy #komputery #elektronika #informatyka
  • 48
@Sicarioo: pierwszy typ to temperatury. Mozliwe ze któryś z elementów sie przegrzewa, wchodzi trotling, obniza wydajnosc -> temp spada -> wraca wydajnosc -> i tak w kółko.
zainstaluj msi afterburner i dodaj sobie w ustawieniach programu podglad temp. na cpu i gpu i obserwuj jak sie zachowuje, jesli rosnie do 90st lub wyżej to masz odpowiedz
@kucma19: @Sicarioo to tylko spekulacje, komputer nie powinien się dławić na takim zadaniu jeśli układ jest czysty. Myślałem, że wykres wykaże jakiś spadek taktowania, nieuzasadniony spadek mocy. Ale to tylko takie gadanie, nie mam pojęcia jak mogę pomóc.
@EtaCarinae: oczywiscie ze to spekulacje dlatego napisalem ze to pierwszy typ. Potrzebujemy sprawdzić cokolwiek zeby wiedzieć wiecej. Cos trzeba potwierdzić/wykluczyć zeby zdiagnozować. Jesli to nie temperatury to sprawdzilbym procesy w tle ktore mogą nam zabierać zasoby
@Sicarioo: Jesli dziala to dobrze, musisz obadać co sie dzieje gdy są spadki. Temp. gpu są ok ale procesor nagrzewa Ci sie do 94stopni a przy 100st już trotluje wiec jest blisko. Może problemem bylo to ze kladłeś laptoka w miejscu o ograniczonym przeplywie powietrza pod spodem, np. na kolanach, kołdrze, poduszce... a na płaskim stole albo lekko uniesione (podstawka) temp. są na tyle nisko ze nie włącza sie trotling. moim