Wpis z mikrobloga

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem Acer Nitro 5 z RTX2060 i nie wiem co może być tego przyczyną. Podczas grania przykładowo w Dark Souls III, miewam spadki FPS zazwyczaj ze stałych 60 klatek na 15-20, na około minutę. Później klatki wracają znowu do 60fps i po jakimś czasie kolejne spadki. Ostatnio laptop wyczyściłem od środka i wymieniłem pastę termoprzewodzącą, temperatury są ok (podczas grania maksymalnie dochodzą do 75-79 stopni) czy to na GPU czy CPU. Niedawno też instalowałem Windows 10 na nowo. Co może być przyczyną takich spadków? Uszkodzony jakiś podzespół? Dodam że nie zawsze tak jest, przykładowo wczoraj grałem 2h i nie miałem takich spadków, więc jest to nieregularne. #laptopy #komputery #elektronika #informatyka
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no właśnie to jest dziwne, bo jak nie gram to cpu chodzi na maks obrotach 4,6k mhz, a po odpaleniu gierki spada o połowę


@Sicarioo: Nie jest.
Tu masz temperatury, dobija pod 90 i potem rżnie w dół a jak nie masz obciążenia i proc jest chłodny robi boost na 4,6 dopóki nie wjeżdża throttling
cysiekw - >no właśnie to jest dziwne, bo jak nie gram to cpu chodzi na maks obrotach ...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@cysiekw bo to ogólnie jest laptop, to wiadomość będzie miał podwyższone temperatury w porównaniu z kompem, dlatego myślałem że tymczasowe skoki do 90 stopni to nic szczególnego
  • Odpowiedz
że tymczasowe skoki do 90 stopni to nic szczególnego


@Sicarioo: to już limit jak byś miał linie prostą na 80 bym nie marudził ale 90 to już krańcówka. co tu się stanęło? On był na baterii? Bo pik ładowania baterii się pojawił
cysiekw - > że tymczasowe skoki do 90 stopni to nic szczególnego

@Sicarioo: to już l...

źródło: Schowek01

Pobierz
  • Odpowiedz