Wpis z mikrobloga

Nie jestem ekspertem, bo kupuje mieszkanie na wtórnym, ale z tego co rozumiem to wcześniej miałeś wyższe oprocentowanie i płaciłeś tylko ratę odsetkowa (nie splacales w ogóle kapitału), a teraz masz niższe oprocentowanie dzięki dopłatom (tj. niższa ratę odsetkowa), ale w końcu zaczynasz spłacać kapitał.
  • Odpowiedz
@the-dzbankers96: Ło panie, to już gruba różnica. Niestety pewnie zostaje kontakt z bankiem. Ja mam mieć uruchomiony kredyt w Aliorze za niedługo i tam akurat wyliczają raty tak, że w zależności od dnia płatności raty różnie wyliczają kwoty (w jednym miesiącu weekend wlicza się do bieżącego miesiąca, a w innym do kolejnego miesiąca) więc różnice bywają rzędu kilku stów i raz jest więcej, a raz mniej. Może tu przy tej zmianie
  • Odpowiedz
Ehh, to wyrazy współczucia. Zostaje czekanie do jutra. Łacze się w bólu i mam nadzieję że się wyjaśni wszystko. A tak z ciekawości to jaką masz kolejna datę spłaty? 14 grudnia czy 1 stycznia?
  • Odpowiedz
@the-dzbankers96: Bo gdyby to był 1 stycznia to bym się spodziewała że ci za 14 dni liczą starym systemem (do 1 grudnia, kiedy złożyłeś wniosek o zmianę naliczania), a potem mogli kolejne dni naliczać nowym systemem za kolejne 30 dni (już z dopłatami) i ci to zsumowali (bo kwotowo by się to zgadzało) i po prostu zmieniają datę płatności raty, ale skoro data zostaje ta sama, to ewidentnie coś tu jest
  • Odpowiedz