Wpis z mikrobloga

Co myślicie o stronglifts 5x5? Kilka lat temu był mocno polecany dla początkujących w progresji liniowej i chyba większość osób go robiła. A teraz?
#mikrokoksy #silownia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Samowski: nie znam się , to się wypowiem: skoro kilka lat temu był dobry i polecany, to pewnie i nadal jest.Może po części dlatego, że jakikolwiek sensowny plan jest lepszy od braku planu.
  • Odpowiedz
@Samowski: stronglifts jest polecany początkującym bo daje efekty

tylko rzecz w tym że u początkującego jakiekolwiek ćwiczenia siłowe będą dawały efekty

w strongliftach nie ma jakiejś magii, to po prostu ćwiczenia jak ćwiczenia
  • Odpowiedz
@Samowski: jest to zły plan treningowy jeżeli chodzi o hipertrofie góry ciała. Jeżeli chcesz w krótkim terminie dodać sobie trochę, a nawet dużo mięśni w nogach to czemu nie. Robiąc 3 razy w tygodniu 5x5 na siadach wielka dupa i czwóreczki i mała góra gwarantowane.

Nieporównywalnie lepsze dla początkującego będzie pierwsze lepsze FBW ponieważ równomiernie rozwiniesz różne funkcje ciała których stronglifts W OGÓLE nie przewiduje w ogóle np. przetrenowania całych
  • Odpowiedz
@Samowski: Ja ćwiczę tym planem powiedzmy około roku, niestety nie mam czasu na odpowiednią regenerację a i dieta zostawia wiele do życzenia.

Nie mam przetestowanych maxów ale wygląda to tak:

Przysiad z powiedzmy startowych 30kg poszedł na 77,5kg x5
Ławka ze startowych 40kg poszła na
  • Odpowiedz
@Xinnoth: podstawowy błąd. To nie jest plan na hipertrofie tylko na siłę. Robię ten plan i dla mnie tylko ilość przysiadów jest za dużo. Robię tą wersje z dipami i podciągnieciami. Według mnie ramiona mi nie odstają od reszty ciała.
  • Odpowiedz
@Kibix: podstawowy błąd. Proponuje zapoznać się z opisem programu samego autora. Pomijam to, że sam autor #!$%@? wie i piszę np. że chinups to najlepsze ćwiczenie na biceps a dipsy na triceps ( ͡º ͜ʖ͡º) typowy broscience nieoparty w biomechanice. Wersja z dipami/chinupami dodana w późniejszych latach (nawet nie widziałem, że dodał tą wersje - ja ten plan robiłem dobre 10 lat temu jak był
Xinnoth - @Kibix: podstawowy błąd. Proponuje zapoznać się z opisem programu samego au...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-02 224256

Pobierz
  • Odpowiedz
@Xinnoth: jedno od drugiego nie da się rozłączyć. Plan jest typowo na siłę. Plan jest prosty i mało skomplikowany i dlatego jest polecany.
  • Odpowiedz
@Kibix: no to zdecyduj się bo Twoja logika nie ma konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście, że da się rozłączyć, hipertrofia występuję w największym stopniu dla ostatnich 4-6 powtórzeniach do upadku, więc jakbyś robił 1-2 powtórzenia w serii i ćwiczył daleko do upadku to byś specjalnie dużo mięśni nie budował - rozwijałbyś za to siłę i połączenia nerwowe za nią odpowiedzialną. Taki plan byłby ukierunkowany na
  • Odpowiedz
@Xinnoth: nie wiem gdzie Ty tu widzisz nie konsekwencje. Ja piszę że hipertrofii się nie da rozłączyć od siły. W drugim zdaniu piszesz że się da rozdzielić a w 3 że się jednak nie da tego rozłączyć. Mi ten plan pasuje. Wyrzuciłem tylko przysiady a robię w to miejsce dwubój olimpijski. Ja chce być ogólnie sprawny a nie wielkim jak autobus.
  • Odpowiedz