Wpis z mikrobloga

  • 0
@Rimbolo: Kto dokładnie płacze ? właściciele największych korporacji ? Oligarchowie ? Średni właściciele pubów, mali na JDG ? Kto dokładnie płacze bo to jest ważne póki co napisałeś populizmem. Kto z tej grupy jest krwiopijcą ? A może co innego miałeś na myśli ?
  • 3
@RandomowyTyp:

nie, poniewaz zwiekszy to inlfacje, sam zarabiam 4,5k a umowa mam najnizsza.. po podwyzsze najnizszej #!$%@? dostane a ceny w sklepach beda wyzsze..


Czyli wcześniej w swoim zawodzie zarabiałeś 4.5 tys. Ci z najniższą np. 2.5 tys dzięki temu było Cię stać na więcej a przez podwyżkę minimalnej zarabiasz tyle samo co Ci z cieciowni, kołchozu, sprzątaczki a nikt Ci nie da więcej ? Dobrze zrozumiałem ?
A zawód może
@Zwierz33: Inflacja została wywołana przez masowy dodruk pieniędzy i stymulowanie gospodarki pompowaniem jej ogromnymi ilościami szmalu przez tzw. "pandemię", co dobitnie potwierdza fakt, że fala inflacji wystąpiła w całej Europie, a nawet USA. Zwalanie winy na pensje minimalną to jednak fajna wymówka, bo lepiej zwalić na rozszczeniowych głupków i populistow zmanipulowanych przez PiS, niż zadawać pytania na temat gigantycznego zadluzania kraju czy drukowania pieniędzy
  • 0
@Rimbolo: Czyli zwiększanie minimalnej nie ma wcale wpływu na inflację i wzrost cen czyli spadek wartości pieniądza. Dobrze zrozumiałem ? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
@Zwierz33: Co ma większy wpływ na inflację - podniesienie minimalnej o 300zł, czy dodruk i pompowanie pieniędzy w gospodarkę na wręcz niespotykana wcześniej skalę? Oczywiście według liberalnych populistów to pierwsze! :)
  • 0
@Rimbolo: W Polsce wiele rzeczy sztuczna manipulacja cenami paliw, osobno energia, podatki, minimalna, covidowe maniany chwilowo swoje itd...

Ale wracając do sedna co z zawodami gdzie nikt ludziom nic nie da, nie zwiększy i teraz mają tyle samo co cieć, kołchoźnik i sprzątaczka. A jedyne co ta trójka musi to być trzeźwa i na czas w pracy. Przed praca nie myśli o niej i po niej także a wiem bo sam