Wpis z mikrobloga

Szukam projektów domów z wysokim salonem. Znalazłem jeden, który mi odpowiada. Chciałbym też, aby pokój na piętrze był z wiodkiem na salon. Myślicie, że zgodzą się na zmiany w projekcie, aby w miejscu, które zaznaczyłem na czerwono wstawić okno?
Byłby przy nim komputer. Taka mała pracownia lub nawet siłownia, czy miejsce relaksu, miejsce do czytania książek itd.

#budujzwykopem #projektydomow #dekoracjawnetrz #budownictwo #budowadomu
CandyToy - Szukam projektów domów z wysokim salonem. Znalazłem jeden, który mi odpowi...

źródło: homekoncept-96-wnetrze-9

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CandyToy: myślę, że luz. Pewnie tam jest ściana nośna ale to nie problem - wylanie tam belki która 'podtrzyma' konstrukcję dachu nie będzie problemem. Z pro-tipów to rozważ w takim przypadku ocieplenie nakrokwiowe bo od tej betonowej belki będzie ciągnąć, albo z architektem ustal, że ma tak zaprojektować belkę aby zmieścić z 40centów wełny.
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: Gdzieś przeczytałem, że w takiej sytuacji należy zastosować ogrzewanie na podczerwień. Muszę się zagłębic - nie znam tematu. Z resztą bedę miał problem, nie umiem w budowlanke...
  • Odpowiedz
@CandyToy: ale w jakiej sytuacji? że od belki będzie p-----ć? ;) Ogólnie sposób ogrzewania nie rozwiążę problemu ewentualnego mostka termicznego. Pamiętać należy że koszt ogrzewania to suma tego, ile musisz dostarczyć energii do domu a im więcej mostków tym więcej tej energii będzie potrzeba. Krótko mówiąc unikajmy mostków ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@KONONOWlCZ: No właśnie, a to kawał domu, więc piec bedzie czerwony. Tyle, że z tej pustki nie chcę rezygnować. Jest mega klimat i jak pewna różowa powiedziała. Można kupić mega wysoką choinkę na święta XD
  • Odpowiedz
@CandyToy: nie jest to odczuwalne - od podłogi do sufitu mam +/- 5.5m, do tego bardzo duże okna na dole i na dole mam 24.0°C a u góry może z 0.2-0.3°C stopnia więcej. Nie ma dramatu serio i myślę że w nowym budownictwie bardzo wysokie pomieszczenia to już nie problem
  • Odpowiedz