Wpis z mikrobloga

Witajcie mirki, choruje na schizofrenie i mam pytanie do was czy martwicie się co z wami będzie jak rodziców już nie będzie na tym świecie??? Bo ja sie bardzo martwie mam tylko zasiłek stały z mopsu(626zł) nie przyznali mi renty socjalnej ze względu wieku bo niepełnosprawność powstała po 25 roku życia, No i się teraz martwie z czego później opłace czynsz za mieszkanie, rachunki za prąd, gaz,wodę i czy starczy mi na jedzenie. I chciałem sie was zapytać czy ktoś jest w podobnej sytuacji do mnie i jak sobie dajecie radę wiedząć że zostaniecie sami z tym wszystkim na głowie???#przegryw #neet #schizofrenia
smutnymisiek007 - Witajcie mirki, choruje na schizofrenie i mam pytanie do was czy ma...

źródło: LANDSCAPE_840

Pobierz
  • 34
@uhauha: powiem ci tak nie pracuje juz bardzo długo obecnie nie pracuje z 15 lat mam obecnie 36 lat to pracowałem mając 21 lat i ciężko mi sie przełamać by iść do pracy poza tym wszedzie poszukują do jakiś kurników i chlewni nie ma nic ciekawego z ofert w moim powiecie a ja za bardzo do pracy fizycznej sie nie nadaje.
@anonanonimowy321: wiesz szukałem w ochronie ale najblizej do pracy w ochronie szukali 30 km od mojego miasta i własnie tu jest problem czy podjąć ryzyko i jechac do innego miasta czy zostać dalej z rodzicami na zasiłku. Bo tam bym musiał jakos kawalerke ogarnąć i nie wiem czy by mi starczyło z tej pensji z ochrony wszystko opłacić?!
@smutnymisiek007: 30 km nie problem dojeżdżać o ile jest jakoś pociąg/autobus albo masz auto. W ochronie można robić po 24h to jak byś chciał powiedzmy na pół etatu pracować to najlepiej po 24h zmiany mialy by sens tak żeby dostać 2tys zł to byś musiał przyjechać do pracy zaledwie 3-4razy w miesiącu. Do tego zazwyczaj w nocy parę/kilka h można spać w pracy więc nie jest źle. Myślę że to nawet
@smutnymisiek007: To byś musiał dużo godzin robić na tej ochronie żeby poopłacac wszystko i coś sensownego odłożyć. Bo żeby wychodzić na 0 co miesiąc moim zdaniem to nie opłaca się pracować.
Zależy od sytuacji w domu jak jakoś specjalnie nie narzekasz to bym został. Z plusów miasta jako przegryw raczej tak nie będziesz korzystać
@smutnymisiek007 po pierwsze kolego udaj się do specjalisty od chorób psychicznych. Zapisze ci zajeboste leki na podtrzymanie. Po drugie zacznij rozglądać się za pracą. Jakie masz wykratalcenie? Po trzecie jak już będziesz na lekach to zadbaj o siebie. Kup nowe buty, spodnie itd. Ruszysz do przodu to ludzie ci pomogą.