Wpis z mikrobloga

697 + 1 = 698

Tytuł: Czarnoksiężnik z Archipelagu
Autor: Ursula K. Le Guin
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 7/10
ISBN: 9788376484570
Tłumacz: Stanisław Barańczak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 240
Mam masę książek do przeczytania, kupuję kolejne, miejsca na półce brak, zaległości coraz większe, czytam po siedem książek na raz. Jakie jest najrozsądniejsze wyjście z sytuacji? Najlepiej zacząć czytać kolejną serię fantasy!

Powiem wam, ja nawet nie przepadam jakoś szczególnie za tym gatunkiem. Poza autystycznym czytaniem sagi wiedzmińskiej (która przeczytałem w życiu już chyba siedem razy) i ciągłym wracaniem do lotra, nieszczególnie czytam cokolwiek innego (z fantastyki). Fantastyka zawsze wydawała mi się giga płytka, ale to dlatego, że ciężko jest dorównać Tolkienowi. Miałem ostatnio podejście do pana lodowego ogrodu i o ile bawiłem się momentami dobrze to zderzenie z lekcjami seksu młodego księcia królestwa które mnie nie interesuje wystawiły mnie na takie pokłady cringeu, że przez rok nie dotykałem niczego z dopiskiem "fantastyka".

I w tym miejscu wchodzi le guin i miedzymorzem rozbudza moje dziecięca radość z czytania opowieści o smokach i czarodziejach. Bardzo żałuję, że nikt nie dał mi tej serii jak miałem te 13-14 lat i pewnie bawił bym się z tym jeszcze lepiej. Jest to bardzo przyjemne, kobiece spojrzenie na gatunek tak zdominowany przez mężczyzn. Jeszcze krótkie więc można sobie łyknąć książkę w jeden dzień "pracy".

Prywatny licznik: 7/50

#bookmeter #ksiazki #wykopkowewyzwanieksiazkowe #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
K.....s - 697 + 1 = 698

Tytuł: Czarnoksiężnik z Archipelagu
Autor: Ursula K. Le Guin...

źródło: 352x500

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Keiosss: Mam tak samo jak ty :). Po prostu na pewnym etapie człowiek musi zrozumieć, że kupowanie książek i czytanie książek to dwa zupełnie różne hobby :)
  • Odpowiedz