Wpis z mikrobloga

  • 0
@maniek74: pogodzony chyba juz z niepowodzeniem projektu, sam przyznaje, ze odplyw reklamodawcow zabije Twittera

moze "dobry biznesmen" wygra wewnetrzna walke z "rozwydzonym gowniarzem" i sprzeda Twittera akceptujac strate zanim go unicestwi
@151346136 nawet jest tak skończy Twitter, to co z tego? Będzie miał więcej czasu na inne projekty. Twoim zdaniem powinien się tam płaszczyć przed reklamodawcami i przepraszać ich, ze śmiał napisać coś co nie jest po myśli filosemitów? Szantażują go kasa z reklam, za to, ze nie chodzi na smyczy politycznej poprawności, wiec powiedział im wprost: #!$%@? się
  • 1
@maniek74 moim zdaniem powinien się pozbyć tego projektu
Już od dawna było wiadomo że nie idzie i zamiast być lepiej jest tylko gorzej
Uciąć stratę

To z jego punktu widzenia

A poza tym dochodzi aspekt że obecnie Twitter jest platformą istotną systemowo dla świata po prostu
Jest zbyt ważny by pozwolić mu upaść
@151346136: Jeśli jest tak ważna jak piszesz + biorąc pod uwagę plany Muska co do jj rozwoju i integracji z AI to generalnie Musk ma rację xD ma #!$%@? w reklamodawców którzy mają ból dupy o poprawność bo wie że i tak zostaną ci dla których to też nie jest problem i wiesz co? będą płacić. Pewnie przyjdą kolejni, jeśli nie płaczki z zachodu to firmy z Azji czy krajów Arabskich
moze "dobry biznesmen" wygra wewnetrzna walke z "rozwydzonym gowniarzem" i sprzeda Twittera akceptujac strate zanim go unicestwi


@151346136: xD

Już to widzę.

Pewnie przyjdą kolejni, jeśli nie płaczki z zachodu to firmy z Azji czy krajów Arabskich i tak to się żyje.


@gloom: NA bank pan Ahmed sprzedający wycieczki na garbatych koniach po Synaju zabuli tyle, ile zabuliłby Microsoft xD

Ciekawe do kogo ma to być targetowane, jak problemem tłaterka
@Filipterka25: Ani ja ani Ty nie wiemy jaka jest prawda. Masz wgląd w realne statystyki czy dane? Nie jestem fanbojem Muska i w wielu rzeczach się z nim nie zgadzam, ale nie można mu zarzucić że nie potrafi kręcić hajsu. X to wciąż duża grupa użytkowników, to wciąż wartościowi użytkownicy (gdzie masz tylu polityków, celebrytów, firm i instytucji?) dochodzą kolejne pomysły na rozwój platformy o nowe funkcje czy integracje z AI.
NA bank pan Ahmed sprzedający wycieczki na garbatych koniach po Synaju zabuli tyle, ile zabuliłby Microsoft xD


@gloom: no wiadomo w krajach arabskich tylko "uga buga" a salony rollexa i rr w Rijadzie to tak dla zmyłki xD a SABIC, QNB czy Dubajski FAB to nic nie znaczą :D
Masz wgląd w realne statystyki czy dane?


@gloom: Wiesz że brak takich danych znacząco utrudnia pozyskanie reklamodawców?

X to wciąż duża grupa użytkowników, to wciąż wartościowi użytkownicy (gdzie masz tylu polityków, celebrytów, firm i instytucji?)


A na kiego reklamodawcy userbasa złożona z polityków (ich się lobbuje inaczej), celebrytów (będących raczej nośnikiem niż odbiorcą reklamy) i instytucji (czyli w praktyce jakiegoś stażysty z działu PR co wrzuca gotowce na tłaterka i elo)?
Rynek szybko czymś wypełniłby pustkę.


@DJ007: Pytanie tylko, czy byłaby jakakolwiek pustka. IMHO social media są w podobnej sytuacji jak rynek systemów operacyjnych koło tego 2000 roku. Jeden mastodont (Microsoft), jeden co se robi bo jest w niszy (Apple), dwóch-trzech robiących special purpose products (QNX, Sun) i masa dziwadeł (linuksy, FreeBSD, FreeDOS i ten szajbus od BibleOS xD) i kilak nieudanych biznesowo projektów nie wiadomo po co (BeOS).

Coś zastąpiło pustkę
IMHO tak samo by było po gruchnięciu X-a: userbasa polazła na fejsa i insta i tyle.


@Filipterka25: FB zrobiło Threads, jak X upadnie to po prostu wiecej osob pojdzie tam.

Twoim zdaniem powinien się tam płaszczyć przed reklamodawcami i przepraszać ich, ze śmiał napisać coś co nie jest po myśli filosemitów?


@maniek74: moim zdaniem powinien zamknąć morde i zajmować się tym za co mu płacą - robieniem samochodów.
  • 0
@edward_bez_reki: Musk nie jest zadnmym obronca wolnosci slowa, sam cenzuruje Twittera, w Turcji czy w Chinach

Musk co innego mowi (absolutarista wolnosci slowa) a co innego robi
Zreszta jak ze wszystkim. Dba tylko o swoj interes i to czesto a moze i przede wszystkim kosztem innych i ogolu

Jako biznesmen jest geniuszem, jako czlowiek jest klamca
@151346136: Stawia sobie wysoko poprzeczkę i wymaga tego od swoich współpracowników. Tylko że nie płaci im tyle ile by mógł, bo biznes by się nie spinał. Ja go obserwuje jako biznesmena. Z wolnością słowa na twiterze trochę oszukuje, ale i tak jest lepiej.
Jakim jest człowiekiem raczej mnie nie interesuje, bo nie mam z nim bezpośredniego kontaktu. Mam nadzieje że wielkie firmy wrócą, gdy udowodni, że to się im opłaca wizerunkowo.