Wpis z mikrobloga

#gielda

W zaledwie kilka godzin od początku sesji giełdowej wartość Orlenu spadła o 5,5 mld zł. Dla porównania, w ciągu trzech kwartałów br. Orlen zarobił na czysto 17 mld zł (rok wcześniej w analogicznym okresie 19 mld zł), a w tracie 12 miesięcy kończących się we wrześniu — 31 mld zł. Nałożona na koncern danina pochłonęłaby więc mniej więcej połowę rocznego zysku - przekazuje Businnes Insider
  • 31
  • Odpowiedz
@maniek74: tak duży ukłon względem elektoratu (obojętnie którego rządu) musiały kosztować. Obojętne która strona polityczna zdecydowałaby się na taki ruch to rząd wpłynąłby na rynek czy to obciążając jakąś konkretną spółkę czy też sektor. Równie dobrze mogło powstać jakieś nowe obciążenie dla banków. Nie wiedzieliśmy w co uderzy zwycięzca wyborów, ale ruch był przesądzony bo każdy chciał przedłużać mrożenie cen.
  • Odpowiedz
  • 7
@widmo82 tak, tak, funkcjonariuszu od siania propagandy, całkiem przypadkiem uderzają akurat w Orlen, który jest liderem w swojej branży w Europie środkowej i planował dalsza ekspansję
  • Odpowiedz
@maniek74: To już przestało być śmieszne. Giełda to gówno. Przecież typy z władz KO doskonale wiedziały co się odwali. Wystarczyło, że zagrali na shorta na dźwigni po same jajca i są do przodu.... Tak się zarabia hajs. Politycy cały UJ zarabiają na zwykłej pensji. Prawdziwy hajs x10 robi się na czymś takim...
  • Odpowiedz
Przecież typy z władz KO doskonale wiedziały co się odwali. Wystarczyło, że zagrali na shorta na dźwigni po same jajca i są do przodu...


@ziomus13: dobrze, że KNF jest PiSowski i szybko ujawnią machloje na giełdzie
  • Odpowiedz
@maniek74: To jest właśnie piękne, że gość zarabia jakieś grosze, po to żeby być sługusem. Ciekawe ile lat trzeba być takim cieciem, żeby dorwać się do stołka. Znając życie nigdy to nie nastąpi, jeśli nie masz odpowiedniego drzewa genealogicznego xD
  • Odpowiedz
@maniek74: @ziomus13 @widmo82

o czym wy gawędzicie za przeproszeniem - podatek od nadmiarowych zysków i tak musi zostać wdrożony żeby było w zgodzie z prawem UE (i już za PiS częściowo był - JSW pozdrawia), a to że Orlenowi wyszło 15 zamiast 7 mld to wynika głównie z dupnych wyników rocznych wynikających z ręcznego kręcenia cenami paliwa w te i we wte, żeby inwestycje typu fuzja z Ruchem (xD) i zakup
  • Odpowiedz
  • 3
@widmo82 powtórzę swoj komentarz z wczoraj

cofnijmy się do czasów, jak Sasin coś #!$%@?ł, towarzysz widmo kolportował wtedy po kilka wpisów dziennie na ten temat przez kilka dni, często łączył tez jakieś bzdurne pisowskie wątki polityczne z #gielda np.ze Kaczyński spał do południa w trakcie stanu wojennego. Dziś ryży i spółka spuszcza bombę na Orlen, ile wpisów towarzysza widmo krytykujących ta decyzje znajdziemy?
  • Odpowiedz
@maniek74: widze, ze lubisz powtarzać coś co było wiec wróc do wpisów w których wielokrotnie pisałem Ci, ze osobiście nie jestem zaskoczony uderzeniem w jakiś znaczący sektor w celu sfinansowania obietnic wyborczych bo: wszystkie strony polityczne obiecały zamrożenie cen i trzeba było się liczyć z taką reakcją.
A rynek za poprzedniej kadencji był zaskakiwany sposobem przedstawiania wrzutek politycznych mających ogromny wpływ na gospodarkę.
Wczorajsza reakcja sejmu była znana już zapowiada wiele
  • Odpowiedz
@ziomus13: no ale tak szczerze, jesteś zdziwiony?

Orlen całe lata wali w #!$%@?, ale w 2023 to już zupełna bezczelność i nabija gigantyczne wyniki na manipulowaniu cenami.
Jest ustawa o nadmiarowych zyskach już za czasów PiS która uderzyła choćby w JSW
Przychodzi nowa władza która będzie musiała znaleźć pieniądze, no to skąd wezmą?

Naprawdę Cię to zaskoczyło?
  • Odpowiedz


@Leniek: Szczerze powiedziawszy wogóle tego nie analizowałem. Kupiłem akcję kilku firm, które wydawało mi się są w miarę stabilne a tu taki UJ. KGHM w plecy, tu akurat rozumiem, z czego to wynika. Ceny miedzi na rynkach spadły. Jak się podniosą będzie Ok. Orlen strata, choć niewielka. Parę innych na plusie, ale sumarycznie jak podliczę, to więcej hajsu byłoby na lokacie ()
  • Odpowiedz
ha tfu, polityczny trollu #60groszyzawpis


@maniek74: haha, zaorany i skończyły sie argumenty wiec zaczyna się chamstwo. typowe. Piecze, dobrze. Tak powinno być przez 8lat.
Jak PiS odpi3rdalał z zaskoczenia machloje na SSP to było OK, ale jak zapowiadała od dawna obecna (jeszcze) opozycja jakis ruch to hur dur, ha tfu :D
Obłudnik.
  • Odpowiedz
wogóle tego nie analizowałem


@ziomus13:

które wydawało mi się są w miarę stabilne


@ziomus13: masz racje, wydawało Ci się

Ja się do tego nie nadaje


@ziomus13: Masz racje

WIG to nie Dow Jones, S&P500 ani DAX że sobie wrzucasz pieniądze i tylko czekasz xD

Banan to dziki wschód i tu trzeba walczyć i konsultować się ze szklana kulą co najmniej 2 razy w tygodniu xD

Jedyny pewniak jaki był
  • Odpowiedz
@Leniek

WIG to nie Dow Jones, S&P500 ani DAX że sobie wrzucasz pieniądze i tylko czekasz xD


Banan to dziki wschód i tu trzeba walczyć i konsultować się ze szklana kulą co najmniej 2 razy w tygodniu xD

W sumie masz rację. Ja zacząłem 10 miesięcy się w to bawić. Niestety z nieco błędnymi początkowymi założeniami.
  • Odpowiedz