Wpis z mikrobloga

#gielda

W zaledwie kilka godzin od początku sesji giełdowej wartość Orlenu spadła o 5,5 mld zł. Dla porównania, w ciągu trzech kwartałów br. Orlen zarobił na czysto 17 mld zł (rok wcześniej w analogicznym okresie 19 mld zł), a w tracie 12 miesięcy kończących się we wrześniu — 31 mld zł. Nałożona na koncern danina pochłonęłaby więc mniej więcej połowę rocznego zysku - przekazuje Businnes Insider
  • 31
@widmo82 są 3 opcje, albo masz legitymacje PO, albo jesteś ich płatnym trollem, albo zwyczajnie pożytecznym idiota.

każdy tu pamięta twoja ordynarna propagandę przedwyborcza, na sztandarach miałeś to, ze pisowcy doją SSP i transferują na socjal, a jak robią to PO-wcy, to próbujesz ich usprawiedliwiać i robisz śmieszne fikołki, także jak najbardziej, ha tfu na pysk
@maniek74: Nie usprawiedliwiam. Przypominam coś czego udajesz, ze nie pamiętasz i powtórzę kolejny raz: WSZYSTKIE strony polityczne deklarowały zamrożenie cen.
Kwota jest na tyle duża, ze finansowanie musiało zostać sfinansowane z przytupem.
Niestety takie są konsekwencje rządów PiSu, który jakoś mizernie dbał o to by zmodernizować sektor energetyczny przez co wiele projektów OZE miało mocno pod górę.
@widmo82 agitowałes za banda rudego, przedstawiając ich jako nowa jakość, która pozytywnie wpłynie na GPW, przy tym wściekłe krytykowałeś PiS, ze doi SSP i transferuje na socjal (z czym się akurat zgadzam) a gdy banda rudego robi to samo co PiS i powoduje zwale na Orlenie 10% przy ogromnym wolumenie, to nie napisałeś ani jednego krytycznego komentarza odnośnie tej decyzji + wybielasz ich robiąc śmieszne fikolki
to nie napisałeś ani jednego krytycznego komentarza odnośnie tej decyzji


@maniek74: a co miałem pisac? ze jestem zaskoczony czymś co zapowiadali od wielu miesiecy?
Szczegółow nie znaliśmy, ale wyraźnie Rudy zapowiadał, że na celownik weźmie Orlen.
Nie udawaj, ze nie pamietasz, wczoraj ktoś inny przypominał Ci linkami
@widmo82 No nie wiem, może np. niech zlikwidują jakaś pisowska daninę i z tego sfinansują zamrożenie cen?? przecież kotłownia nazywał te daniny rozdawnictwem, wiec niech zrezygnują z części, a nie bombardują Orlen. Do tego chodzi przecież oczywiście o to, jak oni witają się z inwestorami na GPW, którzy jak widać, po powyborczych wzrostach, mieli ogromne nadzieje, ze coś się w kwestii dojenia SSP zmieni, a oni wjeżdżają z takim butem na mordę,
@maniek74: wielokrotnie odpisywałem ci, ze nie da sie wszystkiego naprawić w miesiac i jeszcze nie tworząc rządu. bądź cierpliwszy. To nie bedzie idealny rząd i wiekszość, ale lepszy niż to co było od 8lat.
Czy przez 8lat bedzie? Nie wiem, jak będą zawlaszczać pod siebie i manipulować to przy kolejnych wyborach kopnie się i ich.
a jak Orlen np. zarobił 17mld to gdzie te pieniądze są? Do kogo trafiają? Kto nimi zarządza i decyduje na co wydać?


@N-Avoie: znaczna część zarobiona na wyborcach i wraca do nich.
Tępy elektorat nie kuma, ze tu chodzi o sposob komunikacji ktory za PiS był tragiczny i zmanipulowany.
Giełda nie lubi niespodzianek a wczorajsza sytuacja nie była zaskoczeniem, koalicja od dawna wyraźnie informowała co chce zrobic z podatkiem od zysków,
@widmo82 ja pamietam ich rządy sprzed 8 lat, buta i arogancja na tym samym poziomie co pisowcy. Czy jeśli już na prawdę musieli dojechać Orlen, to nie mogli tego jakoś inaczej zakomunikować akcjonariusza? tylko się wszyscy dowiadują z komunikatów prasowych? mogli, ale maja to w dupie
@maniek74: jak mieli to zakomunikować skoro to dziennikarze ujawnili projekt ustawy?
Wstępnie/ogólnie wszystkie spółki komunikowały co zrobią. Przypomnę, że wybory wygrał PiS i jeszcze rządzi :)
Byłoby zapewne inaczej, gdyby Duda z PiSem nie robili cyrku.