Wpis z mikrobloga

Szwagier i siostra mojej dziewczyny dostali od rodziców (mojej dziewczyny) nowe iPhone’y 15 Pro Max bo „mają ciężko i nie stać ich na nowe telefony” a Ja nawet od ich mamy nie wziąłem kasy za zdjęcia z rocznicy ślubu żeby ich nie obciążać XD A no tak, my zapierdzielamy i kombinujemy jak robić tak aby było nam tylko lepiej to nam się nie należy XD #gownowpis #rodzina #zalesie
  • 79
  • Odpowiedz
@JaTuNowy: ok, no trochę się zagalopowałem wcześniej, zapomniałem, że to nie jego rodzina, ale jakbym pisał do niej to to samo bym doradził. Na pewno jest jej z tym źle, głupio i niezręcznie, myślisz, że jak wraca z jakiś nadgodzin, żeby sobie na coś pozwolić to nie myśli o tym, że jej siostra za nic coś dostała? Nie prosi się i nie mówi, bo ma honor, ale nie można dawać się
  • Odpowiedz
@maikeleleq: W pewnym sensie Ciebie rozumiem.
Moja narzeczona jest ze mną 6 lat. 9.12 bierzemy ślub, I od początku jak się znamy to widzę jak niesprawiedliwie jest traktowana moja kobieta. Moja partnerka ma siostre (rok starszą), od zawsze jak mi przekazuje partnerka w stosunku do siostry jest stosowana taryfa ulgowa.

Pierwsze, moja partnerka musiała się wyprowadzić z domu w wieku 19lat, zamieszkaliśmy razem po pół roku od poznania się ( w
  • Odpowiedz
Na koniec dodam, że to My jeździmy i we wszystkich prośbach pomagamy teściom, to my zawsze im nie odmawialiśmy. Za to siostrunia za każdym razem, jest zajęta albo nie ma czasu.


@NUkz: i to błąd. Najlepiej się odciąć.
  • Odpowiedz
@ujumuju: Właśnie od tej ostatniej sytuacji chcemy to ograniczyć. Jedynie teraz na święta pojedziemy, a chcemy skończyć bycie wykorzystywanym
  • Odpowiedz
@NUkz: lepiej późno niż wcale, jak widać siostra nie widzi problemu i takiego ułoma wyhodowali i go będą nosić na plecach do śmierci. Ich wybór.
  • Odpowiedz
@ujumuju: Niestety, te sytuacje w ostatnim czasie pięknie otworzyły nam oczy już tak, że podjęliśmy decyzje że to trzeba uciąć. #!$%@?ć to, że pewnie będą #!$%@?ć jak można tak zrobić :D
  • Odpowiedz
nam się nie należy


@maikeleleq: A dlaczego ma się wam coś należeć? Przecież to ich pieniądze, mają prawo dysponować nimi wedle własnego uznania. Jak kupisz prezent kumplowi, to też automatycznie robisz prezenty wszystkim pozostałym, bo im też się należy? No ogarnij się, nie należysz nawet do ich rodziny a już chcesz dysponować ich majątkiem.
  • Odpowiedz
@maikeleleq: nie bardzo wiem o co Ci chodzi... Mam nawet podobną sytuację. Mam dziewczynę, ale spotykam się z nią o wiele dłużej niż Ty, w sumie to już rodzina, tylko bez formalności. No i ona też ma siostrę, która też ma dzieci i korzysta z pomocy rodziców. Zarabiają mniej niż my, biedy nie klepią, ale skoro jej rodzice chcą im pomagać to co mi do tego? Ja wiodę szczęśliwe, satysfakcjonujące życie,
  • Odpowiedz
My jeździmy i we wszystkich prośbach pomagamy teściom


@NUkz: Po co to sobie robicie? Nie czujecie się w tej relacji komfortowo, ograniczcie kontakt i nie biegajcie za nimi za każdym razem gdy czegoś potrzebują.
  • Odpowiedz
@NUkz ja cię rozumiem fest bo u mnie jest podobnie, tylko denerwuje mnie temat dorywczej pracy, moja prowadzi działalność, czasami po 12h pracuje bo tyle klientek ma, zainwestowała fest kasy w to i nikt jej się nie spytał czy ma ciężko, Ja zainwestowałem w sprzęt do fotek ponad 10k żeby też zacząć dorabiać, a jej siostra i mąż tylko gadają że pasowałoby żeby któreś z nich zaczęło robić kasę na boku al
  • Odpowiedz
@kishibashi relacje są w porządku, jedynie mamy problem z tym że oni ciągle płaczą że nie mają kasy na nic a widzimy że kasa jest, jej mama pracuje max dużo bo nie dość że jest nauczycielem to udziela bardzo dużo korepetycji więc się przy okazji zajeżdża jak widać po to żeby było dla siostry, my obydwoje jesteśmy niezależni bo nie chcemy być przy cycu bo coś się nam należy, ale średnio
  • Odpowiedz
@ujumuju telefony kosztowały 15k złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°) @JaTuNowy 27 w tym roku skończony, ale wiadomo że ciężko przebić wnuki, wyczuwam że nawet jakby nie pracowali i żyli z socjalu byliby lepsi


@maikeleleq: Tak, byliby lepsi. Dali im wnuki i wkładają dużo energii, a przede wszystkim czasu, żeby je wychować. Będziesz miał własne dzieci to zrozumiesz. Zachowujesz się mentalnie jak 15-to latek.
  • Odpowiedz
@kishibashi: zupełnie nie rozumeisz o co chodzi. Nie chodzi o pieniądze w ogóle, tylko chodzi o nierówne traktowanie. Pomijam już jakie to jest też szkodliwe dla dzieci tych siostry, które są inteligentniejsze niż ich starzy, ich umysł chłonie wszystko jak gąbka i widzą, te dysproporcje i też się tego uczą.

Można być mniej zamożnym, ale mieć przy tym honor i zwyczajnie odmówić. Mówisz o pomocy, pomoc to nie jest fundowanie nowoczesnego
  • Odpowiedz
@maikeleleq: ciekawe czy jak ta zasuwająca nauczycielka, odpukać, będzie miała jakiś udar czy coś (bo trzeba zarobić dla dorosłej córki) to na kogo spadnie ciężar opieki (finansowej i czasowej) nad nią? Mam nadzieję, że lubisz teściową, bo prędzej ty jej będziesz tyłek podcierać niż bratowa.
  • Odpowiedz
@ujumuju: no to jeśli nie podoba im się nierówne traktowanie to trzeba się zwrócić do tych co się tego nierównego traktowania dopuszczają, czyli rodziców. W Twoich zwyczajach pewnie polegałoby to na komentowaniu i docinaniu rodzicom, poniżaniu ich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co masz zamiar osiągnąć poprzez celowe tworzenie wrogich relacji. Jasne, rodzina to dzisiaj nie jest świętość, ale jeśli relacje są okej to nie widzę powodu żeby
  • Odpowiedz