Wpis z mikrobloga

Jeszcze tak 10 lat temu, twierdziłem, że ogólnie polityk może pier...największe kocopoły, głosić najobrzydliwsze tezy, szczuć na innych, siać nienawiść, jeśli tylko w tym czasie będzie zasłaniać się krzyżem, to dla starych bab będzie to prawdą objawioną.
Teraz, zamiast krzyżem, można również zasłaniać się flagą Polski, efekt ten sam, tylko grono wyznawców szersze. Szerz nienawiść, siej dezinformację, pluj na wszystkich, kłam w żywe oczy, tylko nigdy nie zapomnij machać przy tym biało-czerwoną chorągiewką, bądź też na każdym kroku przypominaj że jesteś patriotą i robisz to z miłości do Polski.

Szkoda śliny na takich ludzi jak Cenckiewicz. Dobrze wie, że manipuluje i kłamie, ale wie też że dopóki będzie się zasłaniał Polską, dopóty część ludzi uwierzy w czyste intencje.

Spędziłem wiele lat za granicą, zawsze z dumą podkreślając że jestem z Polski, nie czułem przed nikim kompleksów, nie bałem się stereotypów. Niestety, potem do władzy doszedł PiS, a wszystko co określali hasłem "Narodowe", "Patriotyczne" czy nawet "Polskie" wywoływało u mnie w najlepszym przypadku zażenowanie...później już tylko wstyd.

Widząc jednak jak 15 października naród się zmotywował, pokazał siłę i odrzucił wizje dobra Polski czy patriotyzmu, ta duma z bycia Polakiem powraca. Piękne to uczucie.

#sejm #bekazpisu

#bekazpisu #sejm #polityka
Pobierz oxymirek - Jeszcze tak 10 lat temu, twierdziłem, że ogólnie polityk może pier...najwi...
źródło: temp_file6924684278366646843
  • 3
@oxymirek: masz moj miecz, kiedy przychodzi słynna "niedziela wieczur" to i tak mam tyle energii rano w poniedzialek bo budzę się w końcu nie w pisowskiej Polsce tylko normalnej Polsce