Wpis z mikrobloga

Cała ta afera z ALAB to jakiś teatrzyk dla gojów. Ludzie myślą że pesel to takie ściśle tajne dane? Wystarczy że znam twój adres własnościowego mieszkania i za 20 zł mam twoją księgę wieczystą i pesel. Masz spółkę z o o.o.? Twój pesel jest publiczny. A jak masz spółkę zoo to pewnie masz jdg zarejestrowaną w domu żeby zoptymalizować koszty. Znajduje ten adres w sekundę. Takich ludzi w Polsce są setki tysięcy jeśli nie miliony. Więc o co ta sraka z ALAB skoro milonom osób można legalnie zebrać komplet danych??

#afera #alab #rodo #bezpieczenstwo #przemyslenia #przemysleniazdupy #oszukujo #wlasnafirma
  • 8
@czlowiekbutelka: Zresztą taki wyciek co to znaczy? Co z wiarygodnością? Też mogę sobie zrobić taki "dokument" i wskazać, że np. Tusk jest chory na HIV, HCV, żółtaczkę i co tam jeszcze.... Nikomu taki wyciek nie zaszkodzi. Wielki krzyk o nic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@prawilnik pomijam dane medyczne, bo z tego co czytam to wszyscy się boją że im kredyty na pesel zaciągną.
A wyciek danych medycznych to też nie ciekawa sprawa, możliwości szantażu są nieograniczone przy ciekawszych schorzeniach.
@Naproksen tak jak napisałem, czytałem kilka artykułów i nikt nie pisze jak wrażliwe są wyniki twoich badań medycznych , wszyscy zastanawiają się czy twój pesel jest bezpieczny. Pesel i adres wyciągnę ci w minute jeśli prowadzisz jdg/sp zoo/stowarzyszenie i inne podmioty z krs
@czlowiekbutelka: To, że Ty nie rozumiesz jak wykorzystać te dane to nie znaczy, że szereg osób nie może ich wykorzystać do prostych szantażów. W takiej skali danych jest spore pole do popisu i zarobku.

https://krebsonsecurity.com/2023/11/alleged-extortioner-of-psychotherapy-patients-faces-trial/ - tutaj masz ciekawie opisaną sprawe ransomu na klinice psychiatrycznej w Finlandii. Gość nie uzyskał okupu od samej firmy, więc zaczął wykorzystywać pacjentów kliniki. I to ze sporymi sukcesami.

Tutaj modus operandi może być podobny -