Wpis z mikrobloga

Ostatnio zajarałem się czytaniem książek - co prawda nie jarają mnie typowe książki "lekkie", gdy już czytam wolę czytać coś technicznego.
Przerobiłem ksiązke z Heliosa o sieciach, od O'Reillyego o bazach danych w Oracle'u i obie czytało się bardzo fajnie.

Czy polecacie jakieś książki powiązane z devopsem? Obie książki, które ostatnio przerobiłem uzupełniały wiedze z tematów, które miałem na studiach i nie ukrywam, że było pare smaczków, których nie wiedziałem, a dowiedziałem się po przeczytaniu książki. Teraz chciałbym znaleźć coś ciekawego z DevOpsa, którym mocno się zajarałem. Może ktoś z Was coś przerabiał, albo zna jakąś godną polecenia serie książek, coś tj. robi O'reilly?

Widzę, że na polskim rynku najwięcej ocen ma: "Światowej klasy zwinność, niezawodność i bezpieczeństwo w Twojej organizacji" - natomiast patrząc po ocenach, techniczne aspekty są raczej mniej opisywane i głównie opisywana jest teoria i metodyka agile'a. Zna ktoś coś ciekawszego, co bardziej spajałoby najcześciej wykorzystywane technologie, czy muszę szukać stricte jednotematycznie np: ksiązka o CI/CD, kubernetesie itd?

#ksiazki #it #informatyka #devops #czytanie
Yakooo - Ostatnio zajarałem się czytaniem książek - co prawda nie jarają mnie typowe ...

źródło: ksiazki

Pobierz
  • 13
@nad__czlowiek: nie zrozumiałeś. Zajarałem się czytaniem - i traktuje to jako formę relaksu, czytając sobie 15-20 min z samego rana i 15-20 min wieczorem. Nie traktuje tego jako głównej formy zdobywania wiedzy, w tym przypadku samo czytanie nie będzie skuteczne i jestem tego swiadomy. (Ksiązke z bazami przeczytałem bo leżała i chciałem sobie odświeżyć wiedzę, zwłaszcza, że miałem propozycję pracy w oparciu o PL/SQL) więc czemu by nie skorzystać, z kolei
@Yakooo: to przestań cisnąć z nauką po pracy bo na twoje miejsce jest 100 osób które chciałoby pracować i uczyć się w pracy 8-16 i tyle. Niszczysz innym ludziom życie bo potem jak pracodawcy widzą taką osobę jak ty to chcą mieć samych takich pracowników niewolników co siedzą cały dzień w kodzie i książkach i osoby co pracują/uczą się do 8h dziennie są yebani za zbyt małą wiedze/wydajność w pracy i
@nad__czlowiek myślę, że mam więcej pasji i aktywniej spędzam czas niż ziomki, którzy pracy znaleźć nie mogą

Po prostu kwestia organizacji czasu.
Gdy kiedyś nie lubiłem IT - też nie wyobrażałem sobie spędzać w tym tyle czasu ile teraz spędzam. Spędzam bo to lubię i zajaralem się kwestia rozwoju w tym. Przez dwa lata studiowałem IT z przymusu, na trzecim roku dopiero zauważyłem możliwości i pewne pasje. Ciągle żyłem z nastawieniem, że
@BreathDeath hmm, właśnie kupiłem audiobooka phoenixa,.ale w sumie po opiniach myślałem,.że to całkowicie oddzielne książki. Bo tam ludzie pisali, że po jej przerobieniu zabrali się za phoenixa
@Gennwat: No to będzie słuchane :D

@donfazzione - utrzymaniówka serwerów unixowych. Niedawno skończylem studia, chciałem pójść dalej ,gdyż mam sporo wiedzy z różnych dziedzin IT (sam też coś tam swojego robię). Inżynierka opierała się o programowaniu, które nie jest dla mnie. Musiałem na końcu zdeployować apkę i jakoś od tamtego czasu trafiło do mnie, że DevOps to coś co jest dla mnie ciekawsze. Mam też większą wiedzę backgroundową z tego poprzez
Yakooo - @Gennwat: No to będzie słuchane :D

@donfazzione - utrzymaniówka serwerów un...

źródło: sluchane

Pobierz