Wpis z mikrobloga

@Naproksen: może jakieś argumenty podasz na poparcie swojej tezy?? Raczej ciężko uzyskać doktorat z chemii będąc idiotą. Chłop na podstawie faktów punktuje Muska, rozumiem, że wyznawcom ciężko się z tym pogodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GokuMK: na czym polega jego trolling, na przedstawianiu faktów??? Sugerujesz, że sfabrykował te wszystkie mijające się z prawdą wypowiedzi Muska, fałszywe obietnice i nierealne terminy z których się naśmiewa???
Robi te filmiki bo sie dobrze sprzedaja.


@GokuMK: Kiedyś (lata temu) obejrzałem ze 3 jego filmy (potężne stężenie farmazonów w nich było: jeden np. dotyczył tego, że odzyskiwanie boosterów tak naprawdę się nie opłaca, cała "analiza" o tym była) i odniosłem raczej wrażenie, że on wierzy w to, co nagrywa. Wyświetlenia to oczywiście istotny motywator, ale on chyba zupełnie na serio uważa, że jest mądrzejszy od Muska i czuje potrzebę "udowadniania"
@FX_Zus: 1. SpaceX dostaje kontrakty rządowe. Pieniądze są przydzielane, ale nie wypłacane. Wypłacone zostają dopiero po realizacji kontraktu lub jakiegoś konkretnego etapu projektu. W tej chwili SpaceX wystrzelił 11 rakiet w ciągu miesiąca. Tzn więcej niż cały świat razem.... Kasa którą "dostał" za lunar landing ~ 3mld wystarczyła by pewnie na 2 loty SLS. A w tym roku zrobili już prawie 100 lotów... Jak to nie jest rewolucja w astronautyce to
@EliG: a ile z tych startów to był Starlink na którego kasę zdaje się też wykłada rząd (a którego przydatność, opłacalność wydaje się bardzo wątpliwa)?? Dostali 3mld na LL i gdzie są na etapie realizacji?? Artemis wystartował, kapsuła okrążyła księżyc i bezpiecznie wróciła ZA PIERWSZYM RAZEM... gdzie jest Sapce X w realizacji ich planu (lądowanie miało być w 2024 zdaje się) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rewolucja to
@Yelonek: Szkoda, że każdy krok to półtora roku, czyli ponad 20 lat do Marsa. Do niedawna wydawało się, że postęp przyspiesza ale teraz tego nie widać. Być może każdy etap nabiera tempa po swojemu. Czyli niedługo będziemy cieszyć się częstymi lotami Starshipa, a później na kolejnym etapie będzie kolejne spowolnienie i rozczarowanie by później znowu przyspieszyć.
@Manah: Pewnych rzeczy się nie da zrobić szybciej. Gdyby to było łatwe, to wcześniej już by ktoś to zrobił. Oprócz problemów technicznych jest też biurokracja. U Lex Fridmana Musk opowiadał jak porwali fokę, żeby założyć jej słuchawki i sprawdzić czy start rakiety jej przeszkadza albo szacowali prawdopodobieństwo, że spadający booster trafi w rekina albo wieloryba.
Artemis wystartował, kapsuła okrążyła księżyc i bezpiecznie wróciła ZA PIERWSZYM RAZEM...


@FX_Zus: tak, po 17 latach produkcji i grubo ponad 60 miliardach dolarow zmarnowanej kasy. I to wszystko po to by wbić flagę w księżyc. A do tego czasu przewali sie kolejne XX miliardów.

Rewolucja to by była gdyby coś to zmieniło,


@FX_Zus: Falcon 9 cos zmienil. Bez tej rakiety nie byloby Starlinka a to jest rewolucyjna technologia.
Falcon przynosi