Wpis z mikrobloga

#szosa: Dlaczego zainteresowałem się klamkami Sensah 2x12? By zrobić dosyć lekką mechaniczną szosę z napędem 1x12 ewentualnie 2x12 (cel okolice 6kg), co ma się nie psuć, nie zawracać sobie głowy hydrauliką czy ładowaniem baterii i by była dosyć czy nawet bardzo tania w budowie. A części w każdym sklepie rowerowym.

Oprócz przeróbki klamek SRAM 11sp za ponad 100 funtów nie ma na rynku innych manetek 2x12sp. Jest jeszcze L-twoo może campa ale tego typu klamki nie wchodzą w grę.

Co wiem o tych manetkach? Na pewno to nie jest liga R7000 ale nie jest tak źle tym bardziej, że pracują z grupami Sram i Shimano więc można miksować elementy aby podnieść kulturę pracy. Podczas hamowania nie można przerzucać przełożeń ale da się bez tego żyć. Były też choroby wieku dziecięcego jednak prawdopodobnie w większości je wyeliminowano. Chyba ostatnią rzeczą co pozostało to klamki brzęczą na wybojach ale kilkukrotnie droższe Force AXS ma podobnie. :)
https://cyclingroad.com/sensah-empire-pro-review/

W filmie jest szczegółowo opisana praca całej grupy 2x12 i wnioski jakie z tego płyną to sporo tam w stosunku do 2x11 poprawiono ale moim zdaniem nadal trzeba popracować by ten napęd wyregulować. Widziałem mnóstwo filmów z tym Sensah ale uśredniając negatywy i pozytywy do tego się sprowadza jak w filmie.

W moim wypadku nie interesuje mnie cała grupa Sensah choć nie powiem, że trochę kusi z ceną chyba 155 euro (klamki i przerzutki). Klamki 2x12 na dzień dzisiejszy kosztują 96 euro.

Empire - Sram
Team - Shimano
4x80 - #szosa: Dlaczego zainteresowałem się klamkami Sensah 2x12? By zrobić dosyć lek...
  • 1