Wpis z mikrobloga

NR 36 #seriale #serialseries ← już nie taki nowy tag do obserwowania
LISTA SERIALI

Czarne lustro - Black Mirror

Twórcy: Charlie Brooker
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt2085059/
https://upflix.pl/serial/zobacz/black-mirror-2017
Gatunek: dramat, s-f

Antologia (czyli każdy odcinek o czym innym), choć są próby udowodnienia, że wszystko to jedno uniwersum (w różnych przedziałach czasowych), ale nie ma to znaczenia dla odbioru całości. Zatem każdy odcinek to mała historia (technothriller) gdzie jakiś przełom w nauce/technologii daje nowe możliwości ale również ogromne zagrożenia.

Czy polecam? Tak, ale to już się kończy. Na podstawie ostatniego sezonu wnioskuję, że poziom serialu zaczyna odkrywać dno. Ogólnie to ludzie wyczuli, że po wykupie przez Netflixa, poziom się obniżył, może brakuje pomysłów, ale po co produkować głupotki? Nawet nowy pomysł czyli Bandersnatch (odcinek z możliwością wyboru) nie zrobił furory bo najwyraźniej ludzie chcący interakcji grają w gry a jak ktoś chce oglądać to chce przygotowaną zabawę a nie “zrób se sam zakończenie”.
WLADCA_MALP - NR 36 #seriale #serialseries ← już nie taki nowy tag do obserwowania
LI...

źródło: black

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP w pierwszych trzech sezonach jest parę słabych odcinków, ale większość to złoto. Czwarty sezon absolutny sztos, jak wyszedł to byłem wniebowzięty, że nie tylko utrzymali poziom, ale praktycznie podnieśli poprzeczkę. Natomiast sezon piąty i szósty... Praktycznie tylko odcinek z Aaronem Paulem był w miarę dobry, choć zakończenia domyśliłem się po pierwszych pięciu minutach oglądania. Ewentualnie ostatni odcinek z Hinduską i demonem był jeszcze jako-taki i miał nawet zaskakujące zakończenie. Resztę tych
  • Odpowiedz
@gacek2121 pierwszy odcinek ze świnią to jest coś kompletnie innego niż pozostałe. Wszystkie pozostałe, w dużym uproszczeniu, opisują przyszłość i jakie zagrożenia technologiczne ona ze sobą niesie. Jak już op wyżej wspomniał: typowy technothriller. Pierwszy odcinek natomiast wyłamuje się całkowicie z tej konwencji i powstał chyba tylko po to żeby zaszokować i odrzucić niektórych ludzi od serialu, bo nie jesteś pierwszym który odpadł po pierwszym odcinku ;). Polecam zobaczyć np. odcinek "Białe
  • Odpowiedz
@gacek2121 nie, to jest pierwszy odcinek piątego, gównianego sezonu, którego można sobie odpuścić. Nie wiem co Netflix #!$%@?ł, ale po premierze piątego sezonu wszystkim, którzy zaczynali oglądać Black Mirror po raz pierwszy, automatycznie startowało od piątego sezonu. Musisz kliknąć w tę strzałeczkę skierowaną w dół i zmienić sezon. Ten odcinek, który wcześniej polecałem, to sezon drugi, odcinek czwarty.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Taa, gadaliśmy już o BM, seria jest zdecydowanie nierówna. No i ten ostatni sezon... Z drugiej strony samo "uniwersum" jest kultowe i wypada znać. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz