Wpis z mikrobloga

@Orbiter01 jak to kolega na górze napisał, różne są. Może Ci się trafić praca gdzie będziesz klikał jeden guzik i wymieniał raz na godzinę jakiś mały element to się nie narobisz ale i nie zarobisz. Ja robię przy większych gabarytach i bywa że się napracuje fizycznie przy ustawianiu i montażu ale czasem później obrabiam ten element przez kilka dni to tylko zmiany narzędzi, pomiary i pisanie programów.
  • Odpowiedz
@Orbiter01 Kurde, odpowiem ci zbiorczo, jednym komentarzem, bo się zamęt zrobił xd

Zacznę od tego że pytanie jak jest w pracy operatora cnc jest jakby zadać pytanie jak jest w pracy kierowcy. Rozstrzał specyfiki pracy, zarobków i skilla jest tak duży, że co człowiek to opowieść, ale jedno jest wspólne i wszyscy w tym zawodzie tak mieli: serio nie ma jakiegoś określonego progu wejścia. W cnc kompletnie nie liczy się wykształcenie jesli
  • Odpowiedz
  • 0
@ZenonZawodowiec 2 lata temu zrobiłem kurs CNC ale nic z niego nie pamięta ponieważ straciłem pracę i musiałem szybko iść do pracy poszedłem do pracy biurowej w logistyce jednak po 2 latach mnie z niej zwolnili i zastanawiam się czy po 2 latach od kursu cnc ma on jeszcze jakaś wartość dla pracodawcy?
  • Odpowiedz
@Orbiter01 Ten kurs nawet dwa lata temu nie miał żadnej wartości dla pracodawcy.

A co do zarobków na zachodzie, to zależy na jakim zachodzie i zależy jakie języki znasz. No ale tak dla przykładu, mój brat kilka lat temu wyjechał do Belgii pracować w cnc po 4 miesiącach pracy w Polsce. Od buta dostał 3,5k euro na rękę + darmowy pokój.
  • Odpowiedz
  • 0
A co do zarobków na zachodzie, to zależy na jakim zachodzie i zależy jakie języki znasz


@ZenonZawodowiec: Czy w Belgii operator CNC z całego EU zarabia z reguły najwięcej i, czy przejście z operatora CNC na programistę CNC jest bardzo trudne bez wykształcenia inżynierskiego?
  • Odpowiedz