Wpis z mikrobloga

Oświadczam jako Polak, że w dupie mam wakacje kredytowe, z chęcią zapłacę 8% VATu na żywność, a nawet pójdę do pracy w wigilię, to są dla mnie tematy zastępcze. Co mnie interesuje to:
1. Rozliczenie pisowcow za 8 lat rozkradania Polski i srania na konstytucję.
2. Cofnięcie wszystkich reform Ziobry
3. Zaoranie Tvp
4. Zmniejszenie budżetu na kancelarie prezydenta.

Dziękuję i pozdrawiam.
#sejm #bekazpisu #polityka
  • 85
  • Odpowiedz
  • 3
Jasne, pozwólmy bezkarnie kraść, rozdawać swoim, ustawiać konkursy aby zabierać grube miliardy z budżetu dla siebie, wywalić rocznie 3 miliardy na propagandę, niszczyć sądy, podsłuchiwać opozycję i nadużywać władzy w każdy możliwy sposób bez ponoszenia konsekwencji.
Zamiast tego skupmy się na wakacjach kredytowych i przesunięciu niedzieli handlowej xD
  • Odpowiedz
  • 4
Przekaz PiSu na dziś jest taki, że dla Polaków ważne są wakacje kredytowe czy niedziela handlowa w wigilię, ja tylko wskazuje na to, że mimo że jestem Polakiem to dla mnie osobiście w tym momencie są ważniejsze sprawy. A PiS zerowym vatem czy niedzielą handlową mógł zająć się wcześniej, co kur...dopiero teraz kalendarz na grudzień zobaczyli?

A jeszcze jak widzę komentarze typu "a z czego PiS rozliczać?" Albo "a co to PiS
  • Odpowiedz
Oświadczam jako Polak, że w dupie mam wakacje kredytowe, z chęcią zapłacę 8% VATu na żywność, a nawet pójdę do pracy w wigilię, to są dla mnie tematy zastępcze. Co mnie interesuje to:

1. Rozliczenie pisowcow za 8 lat rozkradania Polski i srania na konstytucję.

2. Cofnięcie wszystkich reform Ziobry

3. Zaoranie Tvp

4. Zmniejszenie budżetu na kancelarie prezydenta.


@
Okcydent - >Oświadczam jako Polak, że w dupie mam wakacje kredytowe, z chęcią zapłacę...

źródło: obraz_2023-11-28_203302686

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
@Okcydent czyli finansujemy dalej TVP i pozwalamy im szerzyć pisowska propagandę za 3 mld rocznie, sądy zostawiamy upolitycznione na modłę Ziobry, dajemy politykom przyzwolenie na dalsze rozkradanie kraju jak to miało miejsce przez ostatnie 8 lat, a prezydentowi, który z poważnego stanowiska uczynił pośmiewisko zostawmy więcej pieniędzy aby sobie dodatkowy wyjazd na narty mógł sponsorować.

Sam chcę widzieć w Polsce rozwój nowoczesnych technologii, poważne inwestycje w infrastrukturę, szpitale czy edukacje (zaś
  • Odpowiedz
czyli finansujemy dalej TVP


@oxymirek: Nikt nie ma w planach zaorania TVP. Osobiście nie oglądam telewizji od ponad 10 lat więc mnie ona mało obchodzi. Najwyżej TVP Info mogą przyciąć. Natomiast co do finansowania to nie utną bo sami nowi zwycięzcy telewizji potrzebują. Tak jak z uchodźcy na granicy byli fajni, tak po wyborach już Wyborcza pisze, że w sumie to kłamali i oni tacy nie są jak w Zielonej Granicy.

sądy zostawiamy upolitycznione na modłę Ziobry

@oxymirek: Jakie reformy Ziobry doszły do skutku? Nic mu nie
  • Odpowiedz
@oxymirek: Ustępujący rząd to też rzeczywista próba odbudowania emerytur z inwestycji kapitałowych. PPK działa i ma się całkiem dobrze. Ten program ma i tak ciężko po tym jak Tusk skompromitował ideę państwowych systemów emerytalnych.
  • Odpowiedz
@oxymirek: nie wiem czy zauważyłeś, ale dokładnie takie same były zarzuty PiSu (oraz wtedy większości społeczeństwa, bo przecież wybrali PiS) do PO jak przejęli władzę. Poza TVP i sądami. Ale TVP nie będzie szerzyć PiSowskiej propagandy, to przy każdej zmianie rządu była jedna z pierwszych instytucji do obsadzenia swoimi, owszem nie powinno się dotować ich 3 mld rocznie, ale TVP przynosiła straty za wszystkich rządów. Na temat upolitycznionych sądów się
  • Odpowiedz
O jej. Kancelaria Prezydenta RP po kilkunastu latach ma wydatki dwa razy większe. I co? I nic. Między 2011 a 2022 rokiem średnie pensje wzrosły z 3399,52 do 6346,15 czyli też prawie urosły dwukrotnie.


@Okcydent: widzialem ten obrazek pare dni temu i wtedy liczylem, z tego co kojarze, ze te 170 z 2011 to tak jak jakies 250 obecnie uwzgledniajac inflacje. Juz tak sensacyjnie nie wyglada jak sie uwzgledni inflacje
  • Odpowiedz
sorry ale to co napisałeś to moglobybyć tylko miłym dodatkiem. Rozliczanie i jakies małe oszczędności mogą mieć wymiar symboliczny. Najważniejsze są problemy gospodarcze i odbudowa poprawa stosunków międzynarodowych.


@Petururururu: Akurat te problemy gospodarcze właśnie powodują te chore populistyczne programy, które powinny być cofnięte.
  • Odpowiedz
Przekaz PiSu na dziś jest taki, że dla Polaków ważne są wakacje kredytowe czy niedziela handlowa w wigilię, ja tylko wskazuje na to, że mimo że jestem Polakiem to dla mnie osobiście w tym momencie są ważniejsze sprawy. A PiS zerowym vatem czy niedzielą handlową mógł zająć się wcześniej, co kur...dopiero teraz kalendarz na grudzień zobaczyli?


A jeszcze jak widzę komentarze typu "a z czego PiS rozliczać?" Albo "a co to PiS
  • Odpowiedz
wigilię, to są dla mnie tematy zastępcze. Co mnie interesuje to:

1. Rozliczenie pisowcow za 8 lat rozkradania Polski i srania na konstytucję.

2. Cofnięcie wszystkich reform Ziobry


@oxymirek: o #!$%@?. 1500 plusów. już wykopki zapomnialy jak się naśmiewali z bezbectwa pyta.pl na marszach kodu albo OTUA? przecież to byli oderwani od koryta odklejence, nikt nic nie robił złego z konstytucją. a tu nagle, po 8 latach jakieś sranie na
  • Odpowiedz
@oxymirek: A co w momencie jak pis0wcy nie zostaną rozliczeni a nowa władza będzie stosowała pis0wskie metody w państwie ?
Bo na razie nowa władza razem + Konfederacja nie mają 2/3 większości by przepchnąć przez Trybunał Stanu, brakuje 10 głosów do obalenia veta prezydenta, razem po+td+lsd+ konfa mają 266 głosów w sejmie
  • Odpowiedz