Wpis z mikrobloga

https://www.nieznajdzieszpracy.pl/
To chyba pisane przez juniorów albo desperatów którzy przez ostatnie 2 lata grzali ławę . (tudzież trolla)
To fakt, nie dostaję codziennie wiadomosci na linkedin (tylko co 3-4 dzien) ale też na żadną nie odpisuję.
Od strzała po 10+ lat w IT mam tyle znajomości, że do każdej z poprzednich firm mogę wrócić w każdym momencie.
NA ppbit płacz jakby to był jakiś krach, no może jest krach jak ktoś przez ostatnie 5 lat grzał ciepłą posadkę i zapomniał się doszkalać
#programowanie #devops #pracait #praca #programista15k #testowanieoprogramowania
  • 13
@ChlopakNaMedal: widziałem na fb. Cherry picking. Mam wrażenie, że mamy teraz dwie główne grupy odpowiedzialne za tego typu treści:

a) wanna be juniorów/stażystów, którym nie udało się dostać do branży więc teraz racjonalizują, że nikt się nie dostanie, nawet midzi mają problemy itd. Ci sami ludzie często łączą to z pisaniem, że AI niedługo i tak zabierze pracę programistom, więc w sumie nic się nie stało, że mi się nie udało
5 lat grzał ciepłą posadkę i zapomniał się doszkalać


@ChlopakNaMedal: W linku ktory posłałeś:

Od 6 tygodni szukam pracy. Mam 16 lat doświadczenia(...). Ostatnie 12 lat przepracowałem u jednego pracodawcy (duża międzynarodowa korporacja)


:))))))))
Po za tym 6 tygodni to jest bardzo krótko.

Prawda jest taka, że spierdoksy z IT obsrały dupę bo na lewo i prawo opowiadają ile to nie zarabiają i jak mało robią, żeby się dowartościować i pokazać,
@JamesJoyce @ChlopakNaMedal w latach .../2017/2018/2019/ nie było łatwo dostać pracy jako junior IT. Ludzie płaczący to głównie ci co mają mniej niż 2-3 lata expa. Czyli zaczynali wtedy gdy był ogromny boom na IT. Na tyle, że stawki poszły o 100% w rok. Ssanie w latach 2020-2022 było tak duże, że liczyła się chęć do pracy. Pytanie też jest inne jakie skille zdobyli przez 2-3 lata.
Od strzała po 10+ lat w IT mam tyle znajomości, że do każdej z poprzednich firm mogę wrócić w każdym momencie.

NA ppbit płacz jakby to był jakiś krach, no może jest krach jak ktoś przez ostatnie 5 lat grzał ciepłą posadkę i zapomniał się doszkalać


@ChlopakNaMedal: ale to nie jest o tobie, panie samcu alfa programowania, tylko o zwykłych ludziach, którzy teraz przeżywają kryzys w IT.
a co do tej
@JamesJoyce @ChlopakNaMedal w latach .../2017/2018/2019/ nie było łatwo dostać pracy jako junior IT. Ludzie płaczący to głównie ci co mają mniej niż 2-3 lata expa. Czyli zaczynali wtedy gdy był ogromny boom na IT. Na tyle, że stawki poszły o 100% w rok. Ssanie w latach 2020-2022 było tak duże, że liczyła się chęć do pracy. Pytanie też jest inne jakie skille zdobyli przez 2-3 lata.


@acpiorundc: ??????? ja do branży
@nad__czlowiek op dobrze pisze. Moim zdaniem bootkampowicze od zawsze mieli problem, może teraz ich przybyło i sytuacja nabrała rozglosu. Co do seniorów którzy mając 10+ lat expa nie mogę znaleźć pracy no to są dwa wyjścia. Albo przez ostatnie lata dostawali pensje za nic nie robienie i wywalili jaja na rozwój a teraz płaczą zamykają zakład pracy albo są po prostu dostaja za duży hajs w stosunku do swoich umiejętności
@acpiorundc: W 2016 roku dostałem pierwszą pracę jako tester, podstawy SQL (o joinach wtedy nie słyszałem nawet) i dukający angielski, wiedza za zakresu ISTQB i wystarczyło (aż boję się pomyśleć, jak kiepska była wtedy konkurencja).

Dziś? Od junior testera manualnego możesz wymagać dobrej znajomości ISTQB, dobrego angielskiego, SQL a nawet T-SQL, znajomości API, narzędzi do zarządzania pracą/testami, dockera, podstaw programowania i automatyzacji, dobrego angielskiego. I znajdziesz. Z moją wiedzą z 2016
Od strzała po 10+ lat w IT mam tyle znajomości, że do każdej z poprzednich firm mogę wrócić w każdym momencie.


@ChlopakNaMedal: slowa klucze, znajomosci, poprzednie firmy. Ludzie ktorzy robili wiecej niz pierdzenie w stolek, walenie w #!$%@? i klepanie tego samego przez 10 lat na pewno cos znajdą, inni? Moze byc ciezko

Chyba ze unia wkroczy na pomoc juniorom XD