Wpis z mikrobloga

Zamierzam złożyć wypowiedzenie w umowy o pracę z dniem 30.11.2023.
Pracuje we 2 z innym człowiekiem na tym samym stanowisku w miejscu miejscowości X, natomiast pracodawca ma siedzibę w miejscu miejscowosci Y.
Standardowo u mnie w firmie bywa - że wypowiedzenie ludzie składali telefonicznie - a potem skan w meilu, a następnie list do pracodawcy - wysłany z ostatnim dniem miesiąca.

1. Czy pracodawca może mi narobić koło dupy - nie przyjąć wypowiedzenia jeśli wyślę pocztą za potwierdzeniem odbioru wypowiedzenie w dniu 30.11.2023 - dokument oryginalny. Wcześniej oczywiście poinformuję o w/w - telefon i e-mail?

2. Czy pracodawca może w ogóle nie przyjąć mojego wypowiedzenia w taki sposób? Jestem 1/2 z dość kluczowych postaci w firmie. Mam miesiąc wypowiedzenia. Pracuję ok. 2.5 roku.

3. Jeśli współpracownik pójdzie na długie l4 - to pracodawca może nie przyjąć/bądź cofnąć moje wypowiedzenie ?

4. Mam 24 dni urlopu z tego roku - chce pozamykać swoje sprawy, czy pracodawca może mnie nie wysyłać na urlop?

#praca #pracbaza #prawopracy #hr #uop
  • 6
@GaGu:
1. Nie może nie przyjąć wypowiedzenia w przypadku jeśli przyjdzie ono w kolejnym miesiącu to nie mam pojęcia jak na to patrzeć i dużo zależy czy pracodawca na siłę chce trzyma pracowników nie chcących pracować

2. Nie może nie przyjąć

3. L4 nie, ale może na ciebie nasłać kontrolę

4. Może cię nie wysłać na urlop ale z drugiej strony powinno mu zależeć bo i tak za niewykorzystane dni będzie
@GaGu z chorobowym bym nie ryzykowal. Pracodawca może cię skontrolować lub jak już wcześniej wspomniano nasłać kontrolę. Lepiej wykorzystaj możliwości wzięcia płatnego wolnego na szukanie pracy. Co do wypowiedzenia to napisz, podpisz i przekaż osobiście w obecności innych osób lub wyślij na e-mail. Będziesz miał potwierdzenie, że zostało dostarczone.