Wpis z mikrobloga

@lsrrdc: lata temu miałem kłótnie z wieloletnim znajomym, że zbiorkom jest o wiele tańszy w dojazdach do pracy, to ten z tekstem : "to czemu tyle ludzi dojeżdża samochodami?" :D bo wygodniej kurffa
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: W skali miesiąca taniej i nie musisz szukać miejsca do zostawienia pojazdu w okolicach pracy. Reszta zależy od lokalizacji Twojej pracy i przystanku od Twojego domu, od konieczności przesiadania się, czy jeździsz sam, czy kogoś jeszcze zabierasz itd. Ja osobiście mimo, że mam przystanek niedaleko domu i drugi niemal pod samą pracą (kilka minut spacerku) wolę jeździć autem, bo przy okazji rozwożę dzieci do przedszkola/szkoły i żonę do pracy (pracujemy
  • Odpowiedz
@Operator_imadla Kisne z tych wszystkich dziadów, których nie stać na auto za parę tysi i wmawiają sobie, że zatłoczonym i śmierdzącym autobusem jest szybciej i wygodniej ( )
  • Odpowiedz
@Operator_imadla:
+ nie szukasz miejsca parkingowego, więc czasem i komunikacją jest szybciej (zwłaszcza w mieście wojewódzkim)
+ jest taniej
+ można się pouczyć w trakcie jazdy
+ możesz po egzaminie iść na miasto
+ nie odśnieżasz i nie amortyzujesz auta codziennie
więcej nie ma
  • Odpowiedz
Jakie są zalety dojeżdżania do pracy/szkoły komunikacja miejską zamiast własnym autem?


@Operator_imadla: zależy od osoby i miejsca.

Dla jednej szybszy dojazd (oczywiście w zakorkowanych lokacjach) i taniej komunikacją, to argumenty. Drugi woli jechać dłużej i drożej, ale mieć komfort własnego auta.
Jeden chce czytać książkę/uczyć się podczas podróży, a drugi używa audiobooków i/lub ma to gdzieś.
Mając problem z parkingiem pod pracą/domem wybranie komunikacji często jest lepsze.
  • Odpowiedz