Wpis z mikrobloga

@bolorollo: bardzo prosto :) https://www.youtube.com/watch?v=n1jn6oEMnuo w opisie masz link do tekstowej wersji. dokładnie tego się trzymałem. nawet nie kupowałem żadnych kultur tylko robiłem z kawałka camemberta kupionego w sklepie. wyszło bez problemu. jedyna różnica taka że mi się pleśń pojawiłą dopiero po tygodniu (w przepisie było chyba 24-48 godzin) ale czytałem komentarze że niektórym i po dwóch tygodniach się pojawia. jak się zdecydujesz i będziesz miał pytania to pisz. jak będę
  • Odpowiedz
Sam czasem używam szynkowaru, ale takie zabawy to jest pikuś przy serowarstwie


@Adheziwas: no właśnie się nie zgodzę tu. spróbuj, a sam się przekonasz. robiłem wędliny, kiełbasy, boczek wędziłem itd. robienie tego camemberta było w cholerę prostsze, zaszczepiasz kultury, wybierasz serwatkę, nakładasz do form i nara. potem codziennie odwracasz i tyle ¯\(ツ)/¯ dużo mniej roboty bo tego sera się nie prasuje.
  • Odpowiedz
@Pieskor jednego zjedliśmy, jest delikatnie żółty. Smakuje na razie jak połączenie twarogu i camemberta, ale to dopiero dwa tygodnie. Z resztą chce poczekać minimum do 4 tygodni. Z tego co wiem dopiero po 6ciu tygodniach zacznie fajnie "płynąć" jak to dojrzały camembert ma w zwyczaju.
  • Odpowiedz