Wpis z mikrobloga

Z tym uwalnianiem gruntów skarbu państwa dla deweloperki to jasne, ale z taką gwiazdką, że te grunty powinny być objęte zakazem wynajmowania przez 10 lat i podatkiem od pustostanów.

No wiem, że deweloperce by to się nie podobało bo musieliby tam budować - uwaga - aby ktoś chciał w tym zamieszkać osobiście XD no i odstraszyłoby różnych fliperów, midelów i innych czarodziejów jak sprej na komary, ale inaczej być nie powinno.

#nieruchomosci #grunty #deweloperka #wkpinvestments
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl powiedz mi mój wspaniały bordo filozofie. Co takiego się działo za czasów PO że mieszkania taniały i do tego były dostępne i w ogóle było lepiej. Chodzi mi o zmiany legislacyjne, które mogły wpłynąć na ww szaleństwo na rynku
  • Odpowiedz
  • 17
@JanTadeusz: Programy pomocowe były z limitem z metra, inflacja była w ryzach, a stopy procentowe pozostawały na umiarkownie wysokim poziomie. Tyle wystarcza, aby ceny nie rosły XD
  • Odpowiedz
Tyle wystarcza, aby ceny nie rosły XD


@mickpl: ale kto Ci powiedzia, ze ceny maja nie rosnac? Dlaczego Tobie sie wydaje, ze to dobre?

Skonczy sie recesja, wzrosna wynagrodzenia i znowy za przecietne wynagrodzenie bedzie mozna kupic wiecej metrow.
Kredyty beda tanie, ludzie kupia sobie mieszkania, a klasa srednia znowu zarobi. Zarobi tez budowlanka (10% PKB) i banki (pewnie
  • Odpowiedz
@mickpl: Pierwszy raz chyba napisałeś coś, co ma sens. Wczoraj trochę piłem, ale zastanawiam się, czy jeszcze mnie trzyma....
  • Odpowiedz
@programista15cm: No tak, jak Morawiecki i Glapiński u steru to i w dwa lata wartość się podwoi. Tylko wiesz, te wartości nie biorą się z powietrza, to pompowanie bańki pustym pieniądzem - nie ma cudów, skoro wszyscy po drodze biorą swoją "dolę" ktoś za to musi zapłacić. Po 15 latach spłacania przy stopach 6% zapłacisz w kredycie też fajną sumkę
  • Odpowiedz
@mickpl: No właśnie, programy miały limit ceny za m2 i limit metrażu. Wtedy też z programu korzystały osoby, które potrzebowały pomocy przy zakupie mieszkania, bez narzekania na dzielnicę. A teraz: "nie da się kupić nic dobrego do 700k", czyli "nie da się kupić 50m2 w centrum"
  • Odpowiedz
Z tym uwalnianiem gruntów skarbu państwa dla deweloperki to jasne, ale z taką gwiazdką, że te grunty powinny być objęte zakazem wynajmowania przez 10 lat i podatkiem od pustostanów.


@mickpl: raczej przeznaczone na sell tylko dla 1 wlasciciela a jak ktos juz ma to wypad. xd
  • Odpowiedz