Wpis z mikrobloga

Każdy co gra w gry lub robi coś więcej niż orzekają OtoMoto ma kabel.

Teraz wszyscy oglądają 1080p albo 4k. Przy tym WiFi nie wyrabia, musi być kabel.


@mk321: :D
Chłopie, wyjdź ze swojej bańki. W temacie audio, już widzę jak ktokolwiek poza garstką ludzi jest w stanie odróżnić które nagranie leci po kablu, a które po bluetooth z LDAC lub aptX HD. Podobnie (choc pewnie już trochę więcej) odróżnienie Flac
@mk321: Potężna grupa badawcza 30 ludzi, którzy siedzą w Internecie od zawsze, aktualnie ponad 50% ludzi korzysta z telefonów do przeglądania sieci, myślisz że wszyscy je mają podłączone po kablu? Mogę sobie dać rękę uciąć, że większość ludzi ma podłączone komputery po Wi-Fi bo używa laptopów, które coraz rzadziej mają gniazdo Ethernet

no tak, po bo Bluetooth masz opóźnienia. Jest opóźniony? Jest gorszy. Nie mówiłem o jaką jakość chodzi.


Całe 50ms
co ty za głupoty wymyślasz? To że jesteś Januszem, któremu wystarcza "hehe WyFy" to nie znaczy, że to jest większość.


@mk321: ale janusze to jest większość xD
Już widzę jak janusz odpowiada "tak maciuś już lecę po udar żeby puścić ethernet przez całe mieszkanie żebyś miał w fortnajcie 5ms laga, a nie 30ms" XD

no tak, po bo Bluetooth masz opóźnienia. Jest opóźniony? Jest gorszy. Nie mówiłem o jaką jakość chodzi.
@mk321 z wiedzą o WiFi to się chyba zatrzymałeś dobrych kilkanaście lat temu, przy standardzie 802.11ax spokojnie masz kilka Gb/s i znikome opóźnienia, tak że znacznie więcej niż nadal często jeszcze stosowany gigabitowy port ethernet. A w telewizorach nawet o tym gigabitowym porcie możesz pomarzyć, bo standardem, nawet w topowych OLEDach jest port 100 Mb/s. No i właśnie przez WiFi sobie bez problemu prześlesz materiały 4K, a nawet 8K, a po kablu
za pare lat dzieciaki się będą pytać co to za nitki idą z jego uszu do jakiegoś pudełka...


@GrzegorzPorada: Słuchawki bezprzewodowe nie są na tyle wygodne aby wyprzeć te przewodowe, a tym bardziej w takim czasie. Tym bardziej jak to drobne słuchawki douszne.
@GoracyStek: Nie żebym obierał jakąkolwiek stronę w tej dyskusji (u siebie w mieszkaniu mam wszystko po wifi/bt), ale mój stary kiedyś puścił 50m kabla ethernet przez piwnicę naszego domu od pokoju z routerem do mnie na drugą stronę domu, bo wifi nie dawało rady. Działa tak już od 13 lat xD
Aktualnie są na tyle małe opóźnienia, że ciężko to dostrzec, czasami się powiększy, ale to wystarczy na nowo nawiązać połączenie z słuchawkami


@rainonfray: Ja na nowym laptopie z bluetooth 5.2 i dwóch parach nowych słuchawek różnych firm (douszne i nauszne), mam takie opóźnienia, że youtuberów czy wywiadów nie da się oglądać bo dźwięk nie zgadza się z ruchem ust. Jest tryb niskiego opóźnienia to trochę lepiej, ale wtedy mniejszy zasięg i