Wpis z mikrobloga

  • 0
@smutny_kojot lewactwo za PRL usunęło formy żeńskie. Jakoś w czeskim i słowackim wszystko ma takie formy i nikomu to nie przeszkadza.
Osobiście nie przepadam za nimi ale są one jak najbardziej poprawne.
  • Odpowiedz
@smutny_kojot: jedną rzecz komuchy dobrze zrobili, a postępowa szarańcza, która jak na złość wchodzi w buty konserw powołuje się na dawne czasy i akurat chce przywrócić to co nie trzeba xD
a nie, przepraszam, nawet dwie rzeczy dobrze zrobili bo uczynili Polskę krajem homogenicznym i to też akurat chcą zmienić.
  • Odpowiedz
  • 9
no i? Jezyk ewoluuje od tysiecy lat.


@stachuprzytelefonie: Właśnie sam sobie zaprzeczyłeś. Aktualnie nikt potocznie nie używa zwrotu gościni, tylko pewne środowiska nachalnie pompują ten przekaz w imię popularnej ideologii. A więc to prędzej rewolucja niż ewolucja.
  • Odpowiedz
@mamabijeatataniezyje napisałem, że JA nie widzę problemu, gdzie w mojej wypowiedzi przymuszam innych do tego samego? Przecież dosłownie parę komentarzy wyżej napisałem, że mam nadzieję, że nie dożyjemy czasów, w których ktoś nam nakazuje lub zakazuje używania danego słownictwa. No ja #!$%@?, chłopie, czytaj całość.
  • Odpowiedz
@wcaleniepchamsiewmultikonto jednym ze znaczeń słowa ewolucja jest : "proces przeobrażeń, przechodzenia do stanów bardziej złożonych", więc pomimo sięgania po formę "archaiczną" możemy dalej mówić o stanie bardziej złożonym, skoro zamiast jednego określenia mamy dwa.
Umiesz normalnie rozmawiać? Czy musisz mnie od razu wyzywać od lewaków (lewakiem nie jestem, prawakiem też nie) tylko dlatego, że próbuje podjąć rozmowę na argumenty z którymi się nie zgadzasz?
  • Odpowiedz