Wpis z mikrobloga

Skąd w rapie taka nadreprezentacja, w stosunku do innych gatunków, utworów o bogactwie/pozycji autora/wydawaniu pieniędzy? Kiedyś to była muzyka dzieciaków z bloków o blakowiskach, teraz jest o pieniądzach, dobrać luksusowych z podawaniem konkretnych marek i dóbr kupowanych za konkretne ceny.
Pytam poważnie, nie oczekuje odpowiedzi w stylu "muzyka dla plebsu, a plebsowi blichtr imponuje".

#muzyka #rap #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 12
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Skąd w rapie taka nadreprezentacja, w stosunku do innych gatunków, utworów o bogactwie/pozycji autora/wydawaniu pieniędzy? Kiedyś to była muzyka dzieciaków z bloków o blakowiskach, teraz jest o pieniądzach, dobrać luksusowych z podawaniem konkretnych marek i dóbr kupowanych za konkretne ceny.

Pytam poważnie, nie oczekuje odpowiedzi w stylu "muzyka dla plebsu, a plebsowi blichtr imponuje".


@jaguarbuz: Wiesz co, jako mniej lub bardziej aktywny uczestnik kultury hip-hop od około 10 lat czyli kawał
@Masterczulki obejrzałem na razie 6 minut - gość wyśmiewa pozerstwo i udawanie bogactwa, żeby zdobyć bogactwo. Ale dlaczego to jest takie ważne? I nie mówię tu o jakichś typach, których znają tylko fani gatunku, albo ofiary targetowanych reklam, tylko o ludziach z mainstreamu z ugruntowana kariera (na szybko do głowy przychodzi mi Tede i Taco - ten drugi zrobił karierę jako wrażliwy gość piszący o codziennych sprawach. Nie mówiąc o jakichś 50centach
@jaguarbuz bo czasy blokowisk minęły, a rap stał się popularny i przynosi ogromną kasę, więc nawijanie o blokach i biedzie straciło jakikolwiek sens. Kiedyś żeby się wybić jako blokowy raper trzeba było się mocno natrudzić, teraz wydajesz mixtape’a na Soundcloudzie czy YouTube, a targetem są bogate dzieciaki, dla których teksty o biedzie to abstrakcja, albo biedne dzieciaki, które wolą słuchać tekstów o bogactwie, a nie o biedzie.
@Cztero0404

Ta cała przewózka, poczucie bycia kimś, poczucie pseudo luksusu, poczucie bycia rozchwytywanym przez kobiety normalni ludzie głównie mężczyźni tak się nie zachowują.


No właśnie o to mi chodzi - to wygląda, brzmi sztucznie, wręcz żenująco. Przecież to jest dokładnie ten sam poziom autopromocji, co wysmiewane tutaj laski z MLMow, które wynajmują hotele, żeby porobić sobie w nich sesje i wrzucać przez x czasu na insta.
@jaguarbuz:

Skąd w rapie taka nadreprezentacja, w stosunku do innych gatunków


bo takie są jego korzenie, we wczesnym rapie MC rozbawiali publikę braggą czyli przechwałkami a ludzie najbardziej lubią chwalić się bogactwem

Kiedyś to była muzyka dzieciaków z bloków o blakowiskach


no chyba w p0lsce, w swojej ojczyźnie w rapie od zawsze nawijało się o hajsie i bogactwie
No właśnie o to mi chodzi - to wygląda, brzmi sztucznie, wręcz żenująco. Przecież to jest dokładnie ten sam poziom autopromocji, co wysmiewane tutaj laski z MLMow, które wynajmują hotele, żeby porobić sobie w nich sesje i wrzucać przez x czasu na insta.


@jaguarbuz: Moim zdaniem nawet groszy, przede wszystkim raperzy w naszym kraju to najczęściej tępe buce przekonane błędnie o swojej zajebistości której nie ma + wystrzelonym ego. Tak się
@ShadyTalezz:

w swojej ojczyźnie w rapie od zawsze nawijało się o hajsie i bogactwie


W której niby ojczyźnie, marny zoomerze? Bo chyba nie mówisz o czarnych blokowiskach w USA gdzie mainstreamowy rap zawsze służył dobrymi morałami jak się wydostać z gówna, trzymać się z dala od używek i trzymać się z ziomkami.
@eeehhh:

W której niby ojczyźnie


w USA

marny zoomerze?


weź się nie ośmieszaj gamoniu, jak zakładałem tu konto to pewnie na chleb mówiłeś pep ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo chyba nie mówisz o czarnych blokowiskach w USA gdzie mainstreamowy rap zawsze służył dobrymi morałami jak się wydostać z gówna, trzymać się z dala od używek i trzymać się z ziomkami.


w amerykańskim rapie od zawsze istniało bragga
ShadyTalezz - @eeehhh: 
W której niby ojczyźnie

w USA
marny zoomerze?

weź się nie o...
weź się nie ośmieszaj gamoniu, jak zakładałem tu konto to pewnie na chleb mówiłeś pep


@ShadyTalezz: Cienisty talerz nazywa kogoś gamoniem. Że też taki tępy gnojek trzepiący pod interraciale się uchował do tych czasów to jest dopiero zagadka. Dopiero co nafukany mefedronem do Lil Peepa się gibałeś i też wszystkich uczyłeś czym jest rap. Faktycznie, lata lecą tylko z tym chlebem to trochę odwrotnie jednak....

Może jeszcze zacznij wątek czemu znienawidzono