Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie mniej więcej jak na załączonym planie. Mam problem z głośnymi sąsiadami ale też ogólnie z dźwiękami dobiegającymi z korytarza (pomarańczowe - drzwi wejściowe)

Pierwszy etap walki z tym jaki prowadzę to dołożenie dodatkowych uszczelek przy drzwiach i także w najbliższym czasie będę zamawiał tapicera, żeby położył na drzwiach materiał wygłuszający.

Kolejny etap jaki planuję to wydzielenie przedpokoju i odgrodzenie salonu (planowana zielona ścianka), gdzie przebywam najdłużej i gdzie mam też stanowisko do pracy zdalnej i grania. Obecnie niestety przebywając w salonie mam czasami wrażenie jakby mi ktoś biegał albo piszczał za plecami.

I tutaj nie jestem pewny jak do tego podejść i jaką ściankę postawić. Wstępnie myślę o standardowej ściance działowej z profili i płyt i w środku wełna a do tego może jakieś drzwi akustyczne. Jeszcze się też zastanawiam, żeby ścianę od korytarza dodatkowo obłożyć jakimiś panelami akustycznymi (na żółto)

Co o tym myślicie? Głównie interesuje mnie jak dobrze ogarnąć tą ściankę, może są jakieś materiały, których nie znam itd.

#mieszkanie #patodeweloperka #budownictwo #majsterkowanie
Pobierz Murasame - Mam mieszkanie mniej więcej jak na załączonym planie. Mam problem z głośny...
źródło: mieszkanie plan
  • 6
także w najbliższym czasie będę zamawiał tapicera, żeby położył na drzwiach materiał wygłuszający.


@Murasame: mamy prawie 2024 a chcesz se drzwi obijać jak w latach 90? Można całe drzwi wymienić, prędzej coś da niż takie kombinowanie.

Co do hałasów to darcie ryja jeszcze w miarę wyciszysz, to już bieganie niesie się po stropach, byś se musiał komorę dźwiękoszczelną z mieszkania zrobić
@Murasame:

- ścianka podwójnie płytowana z płyty akustycznej g-k knauf akustik lub nida cicha, a w środku wełna akustyczna isover aku-płyta 5cm
- na nowej ścianie od strony przedpokoju przyklej strukturalną tapetę, albo lamele na filcu - ta ściana nie może być gładka
- drzwi płytowe pełne z uszczelką opadającą, do wyboru np. marki porta, ktore ważą 50 kg lub marki Erkado, które ważą 30 kg. Typowo akustyczne drzwi są grubsze