Wpis z mikrobloga

Istnieje lewica klasyczna którą szanuje i która rzeczywiście walczyła o robotników. Jest też coś co nazywam woke lewicą, która walczy o to by w serialach była choć jedna postać homoseksualna i dwóch czarnych, w banerach reklamowych była tęcza, a w szkołach nauczano dzieci o zmianie płci. Trzeba umieć rozróżnić te dwie podgrupy bo nie są one bynajmniej ze sobą tożsame.

#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka
Al-3_x - Istnieje lewica klasyczna którą szanuje i która rzeczywiście walczyła o robo...

źródło: rfrfrf

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Al-3_x: A podaj mi prosze zalozenia tej klasycznej lewicy. Bo poki co to widze lewice dokladnie tak jak napisales ze mam nie widziec.
Takie podstawy lewicy ktora szanujesz (moze sie czegos nowego dowiem)
  • Odpowiedz
@gorzki99:
-demokratyzacja miejsca pracy (związki zawodowe i w ogóle idea reprezentacji)
-egalitarizm wobec wszystkich obywateli
-poszanowanje praw pracownika
-reprezentowanie pracownika w sporach przeciw korporacjom i ogólnie posiadaczom kapitału
-poszanowanie środowiska naturalnego
-spoleczna siatka bezpieczeństwa dla obywateli (zasiłki, ubezpieczenie zdrowotne, ZUS)
Wszystkie rzeczy o których mówi Razem (nie mylić z resztą partii lewica która jest tak na prawdę PO w trybie jechania po kościele)
  • Odpowiedz
demokratyzacja miejsca pracy (związki zawodowe i w ogóle idea reprezentacji)


@xdTM:
widziales kiedys jak dzialaja zwiazki? ja widzialem 9 lat. nigdy wiecej zwiazkow. Chyba ze zmienimy przepisy na model niemiecki.

-egalitarizm wobec wszystkich obywateli

Tu mnie zaskoczyles. Trudne slowo wiec musialem wygooglac.

"Egalitaryzm (od fr. égalitairé – dążący do równości) – pogląd społeczno-polityczny uznający za podstawę sprawiedliwego ustroju społecznego zasady całkowitej równości między ludźmi pod względem ekonomicznym, społecznym i politycznym (przeciwieństwo
  • Odpowiedz
@gorzki99: napisałeś niby więcej słów ode mnie ale przekazałes w nich jakimś cudem mniej niż te moje punkty xD

Ludzie nigdy nie byli, nie sa, i nie beda rowni.

Ludzie kiedyś byli czasy anarcho-agro-komuzmu prefeudalne, od dawna nie są (feudalizm -> kapitalizm). Ale na szczęście się to wszystko zmienia bo cywilizacja dąży do utworzenia komunizmu, z resztą tak jak przewidzial Marx
  • Odpowiedz
@xdTM: Nie miras ludzie nigdy nie byli rowni. W prehistorycznych czasach byli kolesie co polowali i kolesie co na pierwszym polowaniu po tym jak juz poprzeszkadali zostaliby zjedzieni przez zwierzyne na ktora poluja. TAK DZIALA NATURA. A ludzie to czesc natury.

Jedni ludzie maja predyspozycje do walki (czyli polowaniu na zywnosc) a inni maja predyspozycje do stawiania lepszych kwater (namiotow, domow nazwij jak chcesz). TO nie oznacza ze jedni sa gorsi
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: A gdzie ja powiedzialem ze gorszy czy lepszy? Inny. Inny nie definiuje gorszy czy lepszy - lewaki tak se dopowiedzialy.

Miras powiem wprost i milo by bylo jakby dotarlo. Ja zaden programista 15k. Ja nawet studiow nie mam. Zarabiam tyle e mi wystarczy.

Czy ja czuje ze programista15k jest lepszy niz ja? Czy ja czyje ze pani sprzataczka zarabiajaca minimalna jest gorsza niz ja? Otoz 2x nie.

Kazdy kowalem swojego
  • Odpowiedz
@gorzki99: właśnie nie. Jak spojrzysz na społeczności zwierząt, czy tradycyjne plemiona to zobaczysz że to co się u nas dzieje to patologia. Wzajemna pomoc jest powszechna, a konkurencja prowadzi najwyżej do upokorzenia a nie wydojenia rywala z zasobów.
Po więcej odsyłam do książki "Wiek empatii"

Nie ma tam samych superlatywów. Autor pisze że zawsze pojawią się tacy którzy będą nad używali cudzej życzliwości. Ale takich spolegliwość odpowiednio naprostowuje i kieruje do
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: @gorzki99 sory chłopaki ale natura i biologia są po prostu przereklamowane.
Gdyby żyć naturalnie i zgodnie z biologią to większość osób nie dorastałaby do dorosłości a pierwsza lepsza pandemia by spowodowała że 60% populacji zginie.
Bez GMO i nowoczesnych pestycydów to znowu połowa ludzkości by umarła z głodu.
Także odwoływanie się to biologii czy natury się trochę mija z celem.
Warto ją chronić, z przyczyn moralnych czy też samozachowawczych ale
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: xD mogę tylko zasugerować żebyś zmienił lektury, dobrze Ci to zrobi bo jak powołujesz się na świat zwierząt i piszesz takie bzdury to tą książką lepiej byłoby rozpalić w piecu bo lepszy z niej użytek jako podpałka
  • Odpowiedz
@xdTM: Przecież to jak funkcjonuje cywilizacja ludzka wprost wynika z biologii i świata zwierząt (natury, nasz rodowód) i to one nas popchnęły w tym kierunku. Można się powoływać na jedno i drugie bo mechanizmy które występują w świecie zwierząt występują u ludzi. Różnica jest taka, że kiedy taka małpa jedna z drugą konkurują na drzewach my robimy to samo w biurach. A to, że wynaleźliśmy sobie pestycydy i inne takie to
  • Odpowiedz
Slabi gina


@gorzki99: Nie "słabi giną", a co najwyżej "najgorzej przystosowani giną", chyba że sugerujesz, że duże, umięśnione i agresywne dinozaury tak naprawdę były słabsze niż miękkie i w gruncie rzeczy bezbronne ślimaki bezmuszlowe.

Przecież to jak funkcjonuje cywilizacja ludzka wprost wynika z biologii i świata zwierząt


@richie-banana: To, jak funkcjonuje cywilizacja ludzka, wynika z tego, że ludzie zostali udomowieni przez pszenicę. Jako łowcy-zbieracze żyliśmy podobnie do innych zwierząt, a
  • Odpowiedz
@nightmaar: Ja świat zwierząt widzę we wszystkim co wymieniłeś może za wyjątkiem zatłoczonych miast. Chociaż nie - tu też widzę świat zwierząt bo bywa, że taki las czy staw też robi się zatłoczony i też prowadzi to do podobnych konsekwencji. Czyli nie żadne nowości tak jak zasugerowałeś tylko problemy i rzeczy które wprost zaczerpnęliśmy ze świata zwierząt, gdzie niektóre udoskonaliliśmy inne nie.
  • Odpowiedz
@gorzki99:

. Myslalem ze pokazesz mi cos nowego, cos o czym nie wiem i cos gdzie nit mnie nie chce okradac.


zasiłki i ubezpieczenie społeczne to nie kradzież a w obecnym systemie jak najbardziej istnieje ktoś, kto chce cię okradać - są to korporacje kierowane żądzą zysku i mowa tu zarówno o wyzysku pracowniczym jak i wmanipulowywaniu w bezmyślny konsumpcjonizm.

Odnosząc się od razu do podatków, o których wspomnisz - podatki
  • Odpowiedz
@richie-banana: widziałeś kiedyś sarnę co buduje elektrownię atomową? Albo żubra mieszającego cement? Albo może powiesz mi na którym uniwersytecie kot wykłada neurochirurgię?
  • Odpowiedz
Odnosząc się od razu do podatków, o których wspomnisz - podatki to nie kradzież


@ShadyTalezz: Ale ja nie mowie ze ma nie byc podatkow. Nie jestem kucem. Wiesz na czym polega okradanie mnie w podatkach? Na tym ile podatku placi bezrobotny Zenek, ile Franek na minimalnej a ile Wiesiek jako programista30k. Czaisz roznice? A WSZYSCY DOSTAJA TO SAMO. To jest okradanie mnie przez lewactwo.

Zenek Franek i Wiesiek maja taki sam
  • Odpowiedz