Wpis z mikrobloga

Istnieje lewica klasyczna którą szanuje i która rzeczywiście walczyła o robotników. Jest też coś co nazywam woke lewicą, która walczy o to by w serialach była choć jedna postać homoseksualna i dwóch czarnych, w banerach reklamowych była tęcza, a w szkołach nauczano dzieci o zmianie płci. Trzeba umieć rozróżnić te dwie podgrupy bo nie są one bynajmniej ze sobą tożsame.

#revoltagainsthemodernworld #antykapitalizm #polityka
Pobierz Al-3_x - Istnieje lewica klasyczna którą szanuje i która rzeczywiście walczyła o robo...
źródło: rfrfrf
  • 39
@gorzki99:

Na tym ile podatku placi bezrobotny Zenek, ile Franek na minimalnej a ile Wiesiek jako programista30k.


normalne i moralne jest to, że nie każdy płaci tyle samo, każdy ma inne podłoże socekonomiczne i predyspozycje a priorytetem państwa jest zapewnić wszystkim godne życie, dopiero potem myśleć o tym, żeby ktoś mógł się bogacić ponad stan

A WSZYSCY DOSTAJA TO SAMO. To jest okradanie mnie przez lewactwo.


to, że ktoś płaci więcej
takie są standardy umowy społecznej państwo - obywatel.


@ShadyTalezz: Niczego nie podpisywlem. A tonie jest czasem ta umowa ktora zaklada ze panstwo mi kiedys wyplaci emeryture?

Jak bedziesz mial kiedys chwile to sobie zrob taka symulacje ile bys tej emerytury mial jakbys odkladal na swoje konto. Aje jest pewien haczyk - jak sie rodzisz to gus podaje ze przezyjesz 75 lat (jak jestes facetem) ale jak Ci ma policzyc emeryture to
@gorzki99:

Niczego nie podpisywlem


ale się urodziłeś w danym kraju i nikt Cię tu siłą nie trzyma, oczywiście jak chcesz zmian ideowo to szanuję i popieram ale nie zgadzam się z kierunkiem

A tonie jest czasem ta umowa ktora zaklada ze panstwo mi kiedys wyplaci emeryture?


tak i wypłaci, propaganda o tym, że państwa nie będzie stać na emerytury to mit mający na celu zniechęcenie ludzi do usług publicznych, podobnie zresztą
@ShadyTalezz: No powiem Ci ze szacun. Pierwszy raz widze zeby lewak jakos argumentowal nierowne traktowanie. I dyskutowal normalnie.

Ale czuje sie w obowiazku zeby cos wyjasnic. NIKT MI NICZEGO NIE WMOWIL. Moje poglady wynikaja z tego z czego nauczylo mnie zycie. I tak w skrocie:
Pochodze z patologicznej rodziny gdzie alko bylo na zasadzie chleba powszechnego. Dbac to ja usialem samo siebie. Nie mowie ze bylem glodny, brudny czy obdarty. Nie.
@gorzki99:

Pierwszy raz widze zeby lewak jakos argumentowal nierowne traktowanie. I dyskutowal normalnie.


widocznie żyjesz w jakiejś bańce, nie jestem ani jedynym lewakiem, który takie rzeczy argumentuje ani nawet za specjalnie bystrym. Może zamiast czerpać wiedzę z wykopu przeczytaj jakieś dzieła lewicowych myślicieli, chociażby "Kapitał" Marxa

NIKT MI NICZEGO NIE WMOWIL.


wmówił, tylko nie jesteś tego świadom

Moje poglady wynikaja z tego z czego nauczylo mnie zycie. I tak w skrocie:
@ShadyTalezz: Rozpisujes sie ale nadal nie podajesz argumentow. Tylko wyuczone formulki. Jesli ja jestem zindoktrynowany przez kapitalizm to Ty jestes zidoktrynowany przez lewactwo. Roznica miedzy nami polega na tym ze (upraszczajac) ja mam w dupie innych (obojetnie czy sa bogatsi czy biedniejsi odemnie) a Ty masz w dupie mnie. Ja mam w dupie wszystkich a Ty tylko bogatych.

no spoko, fajnie że Ci się jakoś udało w życiu mimo ciężkiego dzieciństwa
@gorzki99:

Rozpisujes sie ale nadal nie podajesz argumentow.


przecież podałem konkret chociażby w postaci mobilności społecznej do którego się nie odniosłeś w ogóle, tak samo mogę pokazać Ci jak odejście od programów socjalnych prowadzi do wzrostu nierówności społecznych i jak neoliberalizm prowadzi do wyzysku klasy robotniczej

https://wtfhappenedin1971.com/

a Ty masz w dupie mnie. Ja mam w dupie wszystkich a Ty tylko bogatych.


nie mam w dupie bogatych ani nie Ciebie, nie
Pobierz ShadyTalezz - @gorzki99: 
Rozpisujes sie ale nadal nie podajesz argumentow.

przecież...
źródło: gfjgfjh
@ShadyTalezz: Odniesienie do Sapkowsiego to najmadrzejsze z tego komentarza. Polecam tez Ziemianskiego i trylogie "Achaja". Pierwsza i druga czesc sa spoko - trzecia to imho nie do konca.

Jak przeczytasz Achaje to moze wreszcie pojmiesz jak dziala swiat. (Bez obaw - to nie o polityce - calkiem fajna ksiazka. A jak potrafisz czytac miedzy wierszami to wyciagniesz z niej naprawde sporo. Jak ogarniasz wiedzmina to powina CI spasowac.)

Ale wracajac do
ak przeczytasz Achaje to moze wreszcie pojmiesz jak dziala swiat.


ale daruj sobie takie mędrkowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wcześniej mnie powtarzałeś o mówienie frazesów ale ja moje tezy podpieram danymi a to Ty powtarzasz w kółko frazesy w dodatku już się zapętliłeś.

Plujesz na wrednych kapitalistow. janie mam firmy, nie zatrudniam ludzi. Pracuje na UoP. I nie narzekam.


ja też nie mam firmy, pracuję a uop, dobrze
ile razy mam powtarzać, że to inwestycja w człowieka a nie płacenie na kogoś i robi to państwo a nie ty


@ShadyTalezz: To w koncu panstwo ma swoje pieniadze czy uzywa moich?

do największego bogactwa dochodzą najbardziej bezwzględne #!$%@?


A ile razy mam pisac ze mnie to nie interesuje kto jak do czego doszedl? (o ile nie lamie prawa). Malo kory pracodawca to caritas. Im mniejszy tym bardziej januszexi. Wiem cos
Istnieje lewica klasyczna którą szanuje i która rzeczywiście walczyła o robotników.


@Al-3_x: (((Lenina))) i bolszewickich degeneratów, uważanych generalnie za tę 'klasyczną' lewicę, proletariat interesował tak długo, jak można było na nim zbijać polityczny pijar, choć i tak do partii na początku wojny domowej wstąpiło mniej niż 5% robotników. Po rewolucji i tak zresztą zaczęto wprowadzać "wokeistowską" degrengoladę typu wolna miłość.
ile tych przykładów chcesz? Bo jest ich od groma:

Friedrich Hayek:

Jednym z powodów, dla których Marks przyciągał tak dużo uwagi, było to, że jako pierwszy wyraził niektóre z obaw, które wielu ludzi miało wówczas co do efektów niekontrolowanej industrializacji.


Murray Rothbard:

Teoria ekonomiczna Marksa była jedną z najgłębszych i najbardziej znaczących prób integracji teorii i praktyki społecznej.


Ayn Rand:

Marks był jednym z pierwszych, którzy zauważyli, że ekonomia nie jest jedynym